zavřít

Intel varuje před neautorizovanou aktivací PAT

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Mnoho výrobců základních desek v poslední době uvolnilo nové BIOSy pro své motherboardy založené na čipsetu i865PE.

Ty na deskách dovolují zapnout takzvaný "PAT" (neboli Performance Acceleration Technology), který zvedá výkon, ale který byl primárně vyhrazen pro high-endový čipset i875 a nikoliv pro mainstreamový i865 (prodávaný za méně peněz). Na X-Bitlabs je v jednotlivých bodech seřazen malý výcuc z prohlášení Intelu. V něm se mimojiné dočtete, že Intel varuje zákazníky před koupí základní desky s takto aktivovaným PAT, že i865 vlastně ani žádnou technologii PAT neobsahuje a že jde jenom o výrobcem provedený overclocking, na který se nevztahuje záruka.

Jinak docela vtipné prohlášení. Osobně si nevzpomínám, kdy naposledy nějaký výrobce varoval zákazníky před koupí vlastního produktu :) Ale pokud máte zájem dozvědět se, jak to je ve skutečnosti s technologií PAT v čipsetu i865PE, doporučuji vám fajnovou recenzi základní desky ASUS P4P800. No a pokud hledáte opravdu to nejvýkonnější řešení pro své milované Pentium 4, zkuste srovnávací test 20-ti základních desek s čipsety i865 a i875, který byl uveřejněn na Anandtechu.

zdroj: X-BitLabs

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.