HW aktuality věnované grafikám AMD-ATI a NVIDIA
zdroj: tisková zpráva

HW aktuality věnované grafikám AMD-ATI a NVIDIA

17. 1. 2007 14:14 | Hardware | autor: Redakce Games.cz |

- NVIDIA se tvrdě připravuje na rostoucí poptávku. Už předložila svým partnerským...

- NVIDIA se tvrdě připravuje na rostoucí poptávku. Už předložila svým partnerským továrnám TSMC mimořádné objednávky. Někdy v březnu bude vyexpedovaná várka čipů vyhotovená nad rámec běžných smluvních vztahů. NO a není asi náhoda, že to má být začátkem března 2007. V tu dobu se totiž mají objevit mainstreamové čipy GeForce 8600 Ultra a 8600 GT a v tu dobu se taky objeví nová 8800 GTS, s taktem jádra na 500 MHz, s 96 SP jednotkami, s 320 MB paměti na 1600 MHz a s 320-bitovou paměťovou sběrnicí. Cena této karty je stanovena na 299 dolarů (asi 7850 Kč s DPH).

- AMD-ATI se chystá prodávat svoje produkty v "balíčcích". Služba, jestli se to tak dá nazvat, je určena systémovým integrátorů a výrobcům počítačů. Když si koupí procesor AMD a tomu něco s čipem ATI, dostanou slevu. Forma prodeje to není nová, třeba NVIDIA dávala svého času slevy na low-end + high-end, kdy odběratel odebírající 1 high-endový čip, dostal několik low-endových čipů se slevou a Intel, který prodává "Intel+Intel" stejnou obchodní politiku praktikuje roky.

- GeForce G80 má být podle dobře informovaného zdroje jako ho citoval Inquirer "více procesorem, než grafickým čipem". To z toho důvodu, že má všechno, co potřebuje mít každý procesor, včetně vlastní cache a že je plně programovatelný. V tuto chvíli to rozhodně neznamená, že by G80 byl "X86 kompatibilní", ale protože je takto adaptovatelný, tak po určitých změnách může X86 instrukce zpracovávat stejně dobře, jako zpracovává data týkající se výpočtů 3D scény. Spekulace, že by NVIDIA mohla vyrobit svůj vlastní procesor tak nejsou úplně zavádějící.

- Podle Ricka Bergmana z AMD, plánuje firma zůstat u vývoje samostatných grafických čipů nejméně do roku 2010 a v současné době pracuje na vývoji R600, R700 a R800. Předchozí spekulace naznačovaly, že na to firma nemá dost lidí ani kapitálu, ale to je podle Bergmana nehorázný nesmysl.
zdroj: DT

cappy

Nejnovější články