HW aktuality - spekulace o N-Gage 2
zdroj: tisková zpráva

HW aktuality - spekulace o N-Gage 2

5. 2. 2007 23:23 | Hardware | autor: Redakce Games.cz |

- Někdy v září 2007 prý chce Nokia uvést novou verzi herního handheldu N-Gage, který se...

- Někdy v září 2007 prý chce Nokia uvést novou verzi herního handheldu N-Gage, který se nestal příliš úspěšným. Bude se jmenovat N-Gage 2 a údajně by mělo jít o mix smartphonu a herního zařízení. Na utajené prezentaci v Santa Monice předváděli zástupci Nokie novou technologii zástupcům vydavatelů Disney, Sega, Capcom, Square Enix, THQ Wireless, EA Mobile a Gameloft, takže to nejspíš s N-Gage 2 myslí opravdu vážně.

- Trhu se zvukovými kartami dominuje Creative. Firma dělá opravdu dobré zvukové karty a podařilo se jí pohltit všechnu možnou (i nemožnou) konkurenci ještě dříve, než jí začala dělat problémy. Ovšem teď je tu nový audio čip od C-Media nazvaný Oxygen HD a ten by snad mohl Creative trošku zatopit. Je známý též jako CMI8788, umí vzorkování na úrovni 32-bitů a 192 kHz napříč osmi kanály, dále má podporu pro enkódování Dolby Digital Live a DTS, a zvládne produkovat vícekanálový digitální zvuk přes jednu S/PDIF přípojku. Zvukové karty s tímto čipem budou vyrábět firmy Auzentech a Sondigo.

- RADEON R600 možná nebude dostupný do dubna 2007. Uvedení čipu v březnu bude jenom "papírové", ale reálná dostupnost bude až v dubnu. To bude 5 měsíců poté, co byla uvedena NVIDIA GeForce 8800. Navíc deriváty pojmenované jako R630 a R610 mají být reálně uvedeny až v květnu 2007.

- Intel a NVIDIA zaznamenaly v minulém roce výrazný nárůst prodejů čipsetů pro základní desky a ukously zase větší kus tržního koláče. Bylo to na úkor AMD, SiS a VIA, které naopak ztrácely. Situace pro menší výrobce je vážná. VIA se propadla mezi 4. čtvrtletím 2005 a 4. čtvrtletím 2006 ze 27,4 na 17,8 procenta a SiS z 14,3 na 4,1 procenta.

- Sony chce drasticky snížit náklady na výrobu Playstation 3. Začít s výrobou 0,065 mikronových čipů a zredukovat počet součástek na nezbytné minimum. Není se co divit. Vyrobit jednu PS3 aktuálně stojí nějakých 806-840 dolarů a konzole se také postarala o ztrátu herní divize Sony. Na druhou stranu, Sony není jediná firma s podobnými plány. I Microsoft chce zredukovat náklady na výrobu Xbox 360, ale pouze přechodem na pokročilejší výrobní technologii, nikoliv snahou zbavit se nepotřebných součástek.

cappy

Nejnovější články