HW aktuality - nové Pentium 4, NV35 na E3?
zdroj: tisková zpráva

HW aktuality - nové Pentium 4, NV35 na E3?

7. 4. 2003 16:16 | Hardware | autor: Redakce Games.cz |

- Podle posledních zpráv to vypadá, že grafický čip nVidie známý pod kódovým...

- Podle posledních zpráv to vypadá, že grafický čip nVidie známý pod kódovým označením NV35 bude představen již na veletrhu E3, který se koná od 13. do 16. května. Zatím jde pochopitelně jen o dohady, které nVidia oficiálně nepotvrdila ani nevyvrátila a i nadále vše kolem NV35 zůstává tajemstvím. Nicméně na stránkách veletrhu je u tohoto vystavovatele uvedeno: NVIDIA, South Hall, stánek č.1636, First Looks - kde "First Looks" označuje, že tento vystavovatel bude prezentovat nějakou žhavou novinku.

- Máme horší počítače než hráči ve světě? Nebo máme lepší? Velkou databázi, která soustřeďuje všechny možné počítačové konfigurace uživatelů z celého světa nashromáždila společnost Futuremark a to díky svým benchmarkovacím programům, které dovolují porovnávat dosažené výkony on-line. Odpověď na moji řečnickou otázku vám asi nedá, ale v tomto článku najdete zastoupení jednotlivých komponent v klasických koláčových grafech. Mezi grafickými kartami vede GeForce4 Ti4200, mezi procesory jsou nejvíce zastoupeny výrobky AMD.

- Intel plánuje uvedení další verze procesoru Pentium 4, tentokrát s 800 MHz sběrnicí (QuadPumped = 4 x 200 MHz), která čipu umožní teoretickou datovou propustnost až 6.4 GB za sekundu. Je to další logický krok po uvedení 400 MHz a 533 MHz verze a první vzorky tohoto procesoru se objevily v tomto japonském obchodě.
zdroj: Guru3D, bjorn3D

cappy

Nejnovější články