HW aktuality: Microstar s ATI, zdroj pro Volari
zdroj: tisková zpráva

HW aktuality: Microstar s ATI, zdroj pro Volari

11. 12. 2003 16:16 | Hardware | autor: Redakce Games.cz |

- Výrobce grafických karet MSI (Microstar), se v nejbližší době, tj. zhruba v polovině ledna...

- Výrobce grafických karet MSI (Microstar), se v nejbližší době, tj. zhruba v polovině ledna 2004, stane oficiálním partnerem ATI. Přitom Microstar byl poslední velký výrobce, který zůstával oficiálně věrný pouze NVIDII. Neoficiálně však vyráběl karty s čipy ATI pro své OEM partnery. Svým krokem tak následuje Asus nebo Gigabyte, kteří se potřebám trhu přizpůsobili již dříve.

- Není žádným tajemstvím, že některé výkonnější grafické karty ze série GeForce FX potřebují ke svému bezproblémovému chodu 350 Wattový zdroj. A Volari DUO V8 Ultra od XGI je ještě náročnější, neboť vyžaduje zdroj 400 Wattový. Vyplývá to z instalační příručky (pdf) k této kartě. Většina "normálních" počítačových skříní je však vybavena pouze 250 W nebo v lepším případě 300 W zdrojem.

- Podle serveru TheInquirer si Intel vypomáhá v konkurenčním boji se serverovými procesory AMD Opteron ne právě běžným způsobem. IBM by tak mělo zapomenout na AMD a propagovat Xeony. Proč? Pár milionů dolarů na "propagaci" je asi dostatečně pádný argument.

- A perlička na závěr. Pokud si koupíte nový vůz značky Bentley, dostanete k němu počítač zdarma! :)

cappy

Nejnovější články