zavřít

HW aktuality - LCD zrcadlo, budoucnost ATi

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

- U Philipsu už asi nevědí, co roupama dělat a tak vymysleli "zrcadlo". Ale není to...

- U Philipsu už asi nevědí, co roupama dělat a tak vymysleli "zrcadlo". Ale není to jen tak obyčejné zrcadlo, je to vlastně LCD displej, na kterém můžete (podle slov výrobce) při ranním česání sledovat aktuální zpravodajství. No není to bezva? :)

- Nové ovladače pro základní desky vybavené čipsetem nVidia nForce2 ve verzi 2.78 a určené pro operační systém Windows XP se objevily na stránách MSI live update. Stáhnout si je můžete také z Guru3D. Zatím jsme neměli možnost je otestovat, takže při instalaci postupujte obezřetně a zálohujte. Ono se ani nic jiného doporučit nedá - při vzpomínce na předcházející verzi těchto ovladačů a také při pomyšlení na fakt, že část týmu vyvíjejícího softwarové ovladače pro nVidii emigrovala za kopečky ke kanadské ATi.

- Chcete-li posunout vaše herní zážitky do dalšího rozměru, zastavte se na Tiscali Games zítra, neboť zde publikujeme recenzi zajímavých 3D brýlí eDimensional Wired E-D Glasses a rozebereme vše, co s tím souvisí nebo jaké hry si s nimi mnohem lépe užijete. Krátká ukázka z článku:
    Je opravdu těžké popsat, jak moc se změní hraní jakékoliv hry, když ji vidíte opravdu trojrozměrně. Nejmarkantnější přínos je asi v 3D střílečkách. Díky vnímání prostoru je míření mnohem jednodušší a orientace v levelech o mnoho přesnější. Při standardním deathmatchi, např. v UT2003, máte díky 3D prostoru daleko lepší představivost o pohybu soupeřů, takže práce s raketometem nebo sniperkou je opravdovou zábavou. V realistických střílečkách je pak pro nepřátelé těžší schovat se vám v prostředí, protože vidíte hloubku schovávaček a jakýkoliv pohyb spatříte opravdu snadno... [více]
- A když už jsme byli u té ATI - občas se někde objeví informace o jejích budoucích čipech a naposledy s nimi přišel The Inquirer když napsal, že plnohodnotným nástupcem R350 (Radeon 9800 PRO) nebude čip R400, ale R420. Ten by měl mít ještě kromě kódového označení (R420) také kódové jméno (název projektu) = "Loki". Bude mít údajně úplně novou architekturu a ne více než 150 milionů tranzistorů. Potěšitelné také je, že grafické karty s tímto čipem už budou využívat super-rychlou sběrnici PCI Express... Má to akorát tu vadu, že PCI Express není zpětně kompatibilní se sběnicí AGP 8x (sbohem má základní desko) a podpora PCI Express sběrnice se má objevit až s čipsetem Intel Grantsdale, jehož uvedení je plánováno na druhé pololetí roku 2004.

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.