HW aktuality - ATI čipsety, vodní chlazení
zdroj: tisková zpráva

HW aktuality - ATI čipsety, vodní chlazení

1. 5. 2003 12:12 | Hardware | autor: Redakce Games.cz |

- ATi chce postupně navázat na zapadlou tradici výroby čipových sad pro základní desky do...

- ATi chce postupně navázat na zapadlou tradici výroby čipových sad pro základní desky do osobních počítačů a rozhodla se vyvinout a vyrábět výkonnou čipovou sadu pro platformu Intel. Ta nese název RS300, bude obsahovat integrované grafické jádro Radeonu 9200 (DirectX 8.1). Její parametry jsou velice slušné. Namátkou podpora 800 MHz QPB, nebo Dual Channel DDR400. Tedy parametry stejné (nebo lepší?) než u nedávno představeného Canterwoodu (i875).

- X-BitLabs recenzovali první pevný disk od Western Digital s rozhraním Serial ATA a s příznačným názvem Raptor. Pevné disky s tímto rozhranním už předtím představil Seagate, ale novinka Westernu se výrazně odlišuje rychlostí otáčení ploten, která může dosáhnout až 10 000 ot/min. Z výsledků je patrná velmi vysoká rychlost čtení a také krátká přístupová doba.

- Na Tom's Hardware se podívali na přídavné vodní chlazení pro grafické karty GeForce FX od Gainwardu. Obsahuje speciální box s čerpadlem, větrákem, radiátorem a sadu výměníků, které je možné namontovat na čip grafické karty a také na paměti. Zařízení je kompatibilní se všemi grafickými kartami nVidie s čipy GF FX a to pokud výrobce dodržel referenční design boardu. V praxi to znamená, že toto vodní chlazení je možné nainstalovat i na takovou GeForce FX 5200 (tedy pokud majiteli nebude vadit, že chladicí zařízení je dražší než grafická karta) a pohrát si s jejími frekvencemi. Jak je to ze zpětnou kompatibilitou na GeForce 4 není známo a u budoucí NV35 se budou případní majitelé muset nechat překvapit.

cappy

Nejnovější články