zavřít

HW aktuality - AGP slot nezanikne

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

AGP slot se ještě do důchodu nechystá, stále budou k dispozici AGP karty. Intel má nový high-endový čipset i pro fyzikální karty, z AMD odchází klíčoví lidé a mezi konzolemi vede... no hádejte kdo?

AGP slot asi jen tak nezanikne. MSI bude mít Radeon HD 2600XT pro AGP, k tomu jsou na trhu stále nějaké GeForce 7600 pro AGP a nyní server DigiTimes přišel s tím, že by se do konce roku měly objevit karty GeForce 8600 a GeForce 8400 s AGP slotem. Ovšem tato konverze na AGP nebude jednoduchá. Oba zmíněné GeForce čipy jsou nativní PCIe16 a k převodu na paralelní sběrnici AGP potřebují přemosťovací čip. Ovšem čip, který se používá pro GeForce 7 není s GeForce 8 kompatibilní. Takže podle některých výrobců grafických karet se NVIDIA rozhodla vyvinout úplně nový přemosťovací čip, který pak bude využitelný i pro čipy G92 a G98. Čili ani u další generace GeForce, jak se zdá, AGP úplně nezanikne.

Další klíčový člověk odchází z vedení AMD. Informuje o tom The Wall Street Journal. Jde o Ricka Hedberga, zodpovědného za prodeje ve světě. Hedberg byl dříve ve vedení ATI a do AMD přišel při sloučení obou firem. Je to už druhý člověk z bývalého vedení ATI, který opustil AMD. Zbývá podotknout, že ještě před ním odešel dlouholetý ředitel ATI, Dave Orton.

Intel se pomalu ale jistě chystá na uvedení nové čipové sady Intel X38. Bude to čipset pro high-endové, tedy i herní systémy. Základní desky s X38 budou mít 1333 MHz FSB, podporu pro "Extreme Edition" procesory s jádrem Core 2, paměťový řadič pro paměti DDR2 nebo DDR3 paměti a navíc ještě dva PCI-Express 2.0 x16 sloty. Desky tedy budou umožňovat zapojení grafických karet do SLI nebo do CrossFire. Navíc bude mít čipset podporu pro třetí PCI-Express slot x4, do nějž bude možné umístit kartu určenou na fyzikální výpočty. Fotky tří PCI-Express slotů na Intel desce a následná dokumentace je tady.

Zlevnění Sony PS3 přineslo úspěch i na jejím domácím trhu v Japonsku. Konzole tak stahuje náskok Nintenda. Zatímco dříve byl rozdíl v prodejích 6 ku 1 ve prospěch Nintenda, nyní už je "jenom" 3 ku 1. V měsíci srpnu se totiž v Japonsku prodalo 245 653 kusů Wii a 81 541 kusů PS3. Problém je v tom, že to je jenom v Japonsku. Třeba v Americe se od 25. srpna do 1. září prodalo 122 539 Wii (+20% oproti předešlému týdnu), 78 230 Xboxů 360 (+22%) a 48 226 Playstationů 3 (+11%). Nintendo tak udržuje vedoucí pozici, a to jak v prodejích konzolí, tak handheldů. Dohromady se už celosvětově prodalo přes 11 milionů Wii a 49 milionů DS.

zdroj: DailyTech

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.