Gabe Newell: Playstation 3 je totální katastrofa
zdroj: tisková zpráva

Gabe Newell: Playstation 3 je totální katastrofa

15. 1. 2007 18:18 | Hardware | autor: Redakce Games.cz |

Gabe Newell, zakladatel Valve Software, tedy vývojářského studia, které stojí za slavnou sérií Half-Life, a bývalý zaměstnanec Microsoftu okomentoval Playstation 3.

Podle něj je to "katastrofa na mnoha úrovních." A co ho vedlo k tak radikálnímu názoru? "Myslím, že je opravdu jasné, že Sony ztratilo pojem o tom, co zákazníci a vývojáři hledají. Raději měli PS3 prostě zrušit a celou konzoli předělat." Podle Gabe Newella se mělo Sony omluvit, ukončit prodej PS3 a zastavit pokusy s přesvědčováním vývojářů, aby pro tuto platformu chystali hry. Celkem pak jasně vychází, koho považuje tvůrce Half-Life za svého favorita. "Šťastný příběh prožívá Wii. Vsadím se s vámi, že na Vánoce tohoto roku (2007) bude více koupených Wii, než Xboxů 360." A dodává: "Někteří lidé si myslí, že jsem se zbláznil, ale mám vážně rád všechno, co teď Nintendo dělá." Toliko z rozhovoru Gaba Newella pro GameInformer.

Ovšem rozruch nevyvolalo jenom jeho vyjádření, ale i změna postoje Microsoftu. Není to ani rok, co Peter Moore démonizoval Sony a vyjmenovával důvody, proč by zákazník měl pořídit právě Xbox 360. Mimo jiné poukazoval na to, že "je výhodnější koupit dohromady Wii a Xbox 360, vyjde to levněji, než jedna PS3". Na jeho adresu mimochodem Moore zaútočil minulý týden, když na veletrhu CES řekl, že si není jistý, jestli jsou v Sony obdařeni dostatkem talentu, aby dokázali dostat svou online službu na takovou úroveň, na jaké je nyní Xbox Live. Jenže teď Wii nečekaně boduje, a to i na úkor Microsoftu, takže Bill Gates otočil a přišel s prohlášením, že Nintendo je pro Microsoft největší konkurence. Pro japonskou televizi uvedl, že: "Síla Nintenda... byla velmi působivá a já si myslím, že překvapila hodně lidí. Vnímáme Nintendo jako nejtužšího soupeře." Protože taková vyjádření nikdy nejsou bez odezvy, uvidíme, s čím vyrukuje Sony.

cappy

Nejnovější články