zavřít

DOOM 3 versus Half-Life 2 již brzy na Tiscali

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Čtenáři, kteří pravidelně pročítají diskuse pod jednotlivými novinkami možná už něco tuší a ti ostatní se o tom dozví nyní.

Již brzy bude na Tiscali Games uveřejněn tématický HW speciál "DOOM 3 versus Half-Life 2", který navzdory názvu nebude srovnávat hratelnost dvou nejočekávanějších akcí současnosti, nýbrž v něm do detailů rozebereme hardwarové nároky obou titulů a vysvětlíme polopaticky všechny souvislostí. Stejně jako v případě ohlédnutí do historie 3Dfx nebo nVidie nad propastí půjde o zcela unikátní materiál z dílny Cappyho, který nikde jinde nenaleznete a který se svým třináctistránkovým rozsahem blíží komerčním studiím běžně vypracovávaným na zakázku vydavatelů. Následující ukázka z článku by vám měla trochu napovědět, co bude jeho obsahem:

    Když se v loňském roce objevila informace, že toužebně očekávaný Doom 3 byl na veletrhu E3 2002 prezentován na Radeonu 9700, většinu hráčů polil studený pot. Aby také ne, při pomyšlení na nevyhnutelný upgrade, třeba i relativně nového počítače, za 10-15 tisíc korun. Každý rozumně uvažující hráč si musel klást množství otázek. Tak například: proč by byla tato hra prezentována na kartě, o níž se prokazatelně ví, že splňuje specifikace DirectX 9.0? Proč by byla předváděna na tehdy nejmodernějším hardwaru, kdyby jej nevyžadovala? A v tomto roce se situace opakovala. Sice už nešlo jenom o Doom 3 a do povědomí hráčů se dostaly i jiné graficky povedené hry, jako Half-Life 2 nebo STALKER. Radeon 9700 nahradil Radeon 9800 a přišla GeForce FX 5900, ale obavy z nuceného upgradu zůstaly stejné. Ale jak to je ve skutečnosti? [více ve čtvrtek]

Obsahem tohoto HW speciálu tedy budou odpovědi na otázky, na jakém druhu hardwaru DOOM 3 a Half-Life 2 poběží, na kterém nikoliv a jestli si kvůli těmto hrám budeme muset pořizovat nové počítače. Dále se dozvíte, jakým způsobem byly obě first-person střílečky vytvořeny a jak je to doopravdy s velkohubými prohlášeními vývojářů. Autor navíc poodkrývá zákulisí herního průmyslu, vysvětluje vztahy výrobců grafických čipů s vývojáři, problémy, se kterými se potýkají a některé méně známé, jakožto i veřejnosti utajené principy.
zdroj: vlastní zpráva

jd

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.