Máte námět či připomínku? Napište nám
Čipy NV31 a NV34 bez podpory DirectX 9.0?
zdroj: Archiv
Hardware

Čipy NV31 a NV34 bez podpory DirectX 9.0?

21. 1. 2003 20:20 | autor: Redakce Games.cz |

Kolem nejnovějších čipů nVidia kolují poslední dobou samé nepěkné zvěsti a po zveřejnění nároků Geforce FX na hardware je tu další rána.

Spekuluje se totiž, že nástupci GeForce4, hlavně čip NV31 a čip NV34 určený pro mainstream, nebudou obsahovat všechny technologie obsažené v GeForce FX, která má kódové označení NV30. Znamenalo by to, že se bude opakovat stejný scénář, který provázel uvedení GeForce4 MX, jakožto karty, která rovněž nepodporuje všechny technologie, které obsahuje GeForce4 Ti. Můžeme jenom spekulovat, co všechno bude v NV34 chybět - zda se oželí vylepšený řadič paměti, podpora DirectX 9.0, nebo něco úplně jiného. Malou náplastí by mohl být alespoň čip NV31, který má mít stejný hrubý výkon jako GeForce4 Ti4600 a při zapnutém Antialiasingu (vyhlazování hran) mají být výsledky dokonce vyšší. Díky tomu by měl v budoucnu na trhu zaujmout stejné místo, které zaujímá GeForce4 Ti4200 v současné době.

I když se prozatím jedná o pouhý dohad, vypadá velmi reálně a není důvod mu nevěřit, neboť stejný scénář praktikuje nVidia už od dob GeForce2. A soudě podle neustále rostoucích zisků tohoto mamutího výrobce grafických čipů, nemá důvod cokoliv na své obchodní strategii měnit.

zdroj: XbitLabs

cappy

Nejnovější články