zavřít

ATi už prodalo 1 milión DX9 čipů

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

ATi dnes dosáhlo dalšího milníku ve své historii, když prodalo 1 milion grafických čipů s podporou rozhraní MS DirectX 9.0.

A i když na trhu není prakticky žádná hra, která by vlastností API MS DirectX 9.0 využívala, série čipů Radeon se prodávají velice dobře. Herní vývojáři pracující na budoucích herních titulech začali čipy ATi Radeon používat jako vývojový standard pro DX9.0, protože jsou to jediné čipy a jediná platforma na trhu, která je běžně dostupná - zatímco konkurenční GeForce FX od nVidie stále není.

Přes některé odmítavé postoje většina vývojářů také souhlasí s tím, že Radeony jsou lepší v kvalitě 3D obrazu, protože poskytují vylepšení jako Anizotropní filtrování, nebo Antialiasing, bez drtivého dopadu na výkon a hráčům tak poskytují lepší vizuální zážitek ze hry.

zdroj: Guru3D

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.