zavřít

ATi ohlásila excelentní výsledky za 3.čtvrtletí

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Společnost ATi Technologies včera ohlásila finanční výsledky za třetí čtvrtletí fiskálního roku 2003.

Z nich je patrné, že si firma vede více než dobře a že je nejen i nadále zisková, ale že svůj zisk neustále zvyšuje. V druhém čtvrtletí dosáhly tržby za zboží 318,5 milonů dolarů a ve třetím čtvrtletí to už bylo 342,1 milionů amerických dolarů. Je to způsobeno i tím, že se všechny produkty ATi, ať už jde o čipy pro konzoli Gamecube nebo o čipy pro grafické karty, prodávají velice dobře. Představitelé ATi se zároveň vyjádřili, že reakce trhu na uvedení Radeonu 9600 byla výborná a že společnost nestačí uspokojovat poptávku. A to navzdory tomu, že výtěžnost výroby těchto čipů je větší, než se očekávalo.

Zajímavé jsou i výhledy do budoucna. Někdy na konci tohoto roku by ATi chtěla oživit rodinu svých grafických čipů produkty skrytými za kódovým označením R360 a RV360. Dále se počítá s tím, že na trh nebudou uvedeny žádné produkty, které by zákazníkům přínesly podporu DX9.0 do karet prodávaných za méně než 100 dolarů. V zimě potom přijde na trh další high-endový čip známý zatím jen jako R400 nebo R420.

zdroj: X-BitLabs

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.