zavřít

40 procent výkonu navíc v Call of Duty 4

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Jednoduchým přejmenováním spouštěcího souboru dostanete z Crossfire lepší výsledky.

Věděli jste, že pouhým trikem lze dostat z CrossFire dalších 40 procent výkonu navíc? Alespoň pro hru Call of Duty 4: Modern Warfare v singleplayeru to platí bezezbytku a funguje to i na kartách se dvěma čipy (pojmenované jako ATI NĚCO X2). Jak na to? Abyste mohli takto zvýšit rychlost, potřebujete mít onu kartu od ATI a akorát přejmenovat hlavní spouštěcí soubor hry. Ten se normálně jmenuje "iw3sp.exe". Pokud ale jeho název změníte na "iw3mp.exe", tedy na název spouštěcího souboru multiplayeru (který si samozřejmě napřed zálohujete), umožní vám to zapnout CrossFire AFR mód, který jinak není přístupný. V závislosti na nastavení detailů a vámi zvoleného rozlišení se můžete výkonem dostat na +30 až 45 procent.

Není nic známo o tom, proč AMD tento mód v singleplayeru nepodporuje nebo jaký může mít vliv pouhé jméno (či přejmenování) souboru na rychlost vykreslování v CrossFire. Snad se jedná o pouhé nedopatření, nedodělek v ovladačích, chybějící profil nebo snad způsob, jak zařídit (např. vypnutím něčeho) plynulejší framerate v síťové hře. Ať je to jakkoliv, všechno to může být hráčům jedno, hlavně že jim nyní hra poběží rychleji. Navíc, a to je dlužno dodat, bez viditelných změn v kvalitě obrazu (kvalita: info od hráče).


Graf výše zobrazuje výsledky z testu v rozlišení 1680x1050 bodů, s 8xFSAA a 16xAF, na maximální detaily. S přejmenovaným souborem je zakreslen horní sloupec grafu z HD 4870 X2 a je o 19 (17) fps rychlejší. Další grafy z CoD4 po přejmenování spouštěcího souboru zde.
zdroj: PCGH

cappy

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.