zavřít

3D Mark 2003 se nelíbí nVidii, první recenze

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Benchmarkovací program 3D Mark 2003 od společnosti Futuremark od včerejšího večera zatěžuje nejednu grafickou kartu a nejeden počítač snad ve všech koutech světa.

Soudě podle prvních ohlasů se na internetu okamžitě utvořil okruh skalních zastánců tohoto syntetického testu a jak už to tak bývá, také okruh skalních odpůrců. Problém spočívá v tom, co už naznačil JD ve svém včerejším updatu novinky. Speciálně na nVidia kartách se výsledky dramaticky liší od výsledků provedených na grafických kartách s čipy ATi. A co je horší, liší se od výsledků v jiných, skutečných hrách. To je podle nVidie způsobeno tím, že v 3DMark 2003 se některé grafické efekty provádějí pro nVidii znevýhodňujícím způsobem, což také deklasuje výsledné skóre. To se vypočítává podle následujícího vzorce a slouží pro porovnání s ostatními systémy:

    (Game Test 1 frame-rate x 7.3) +
    (Game Test 2 frame-rate x 37) +
    (Game Test 3 frame-rate x 47.1) +
    (Game Test 4 frame-rate x 38.7)
Jedna z prvních recenzí 3D Marku 2003 se objevila na serveru Beyond 3D, kde jsou také popsány jednotlivé testy a způsob jejich provádění. Pokud neumíte anglicky, můžete si o 3DMarku 2003 přečíst zde.

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.