zavřít

350 Wattový zdroj pro GeForce 6800 Ultra stačí

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

V době uvedení GeForce 6800 Ultra byla NVIDIA hodně kritizovaná za to, že pro svou novou grafickou kartu doporučovala 480 Wattový zdroj a ten taky uváděla ve všech svých materiálech.

Jenže drtivá většina u nás prodávaných počítačů má zdroj 300 Wattový nebo maximálně 350 Wattový. Nejinak je tomu ve světě, kde se běžně používané zdroje nijak zásadně neliší a jejich specifikace se pohybují v rozmezí 300 až 450 Wattů, rozhodně však pod úrovní požadovaného minima. Potřeba 480 Wattového zdroje by tedy mohla koupi GeForce 6800 Ultra značně prodražit a případného kupce definitivně odradit. Na Gamespotu proto vyzpovídali člověka z NVIDIE jménem Ujesh Desai, aby jim objasnil, co za tím přesně vězí. Protože mnoho recenzentů došlo k závěru, že kvalitní 350 Wattový zdroj k provozu NV40 za normálních okolností jednoduše stačí.

Ten prozradil, že NVIDIA stanovuje specifikace vždy pro ty nejhorší případy a že tato konkrétně byla stanovena v době, kdy se ještě nevědělo, jak se bude GPU přesně chovat. Další důvody takto nadnesených údajů pocházejí ze zaměření GeForce 6800 Ultra, tj. jako grafické karty pro nejnáročnější hráče, kteří mají svůj počítač vybaven vším možným, mají nejvýkonnější procesory a přetaktovávají, co se dá. Konečné číslo tedy bylo odvozeno od spotřeby všech komponent počítače + spotřeby GF 6800 Ultra. Desai dále řekl, že pokud se majitelé GF 6800 Ultra neodhodlají k přetaktování, poběží karta na základních frekvencích 400/550 MHz bezproblémově. Pro přetaktování ale doporučil zdroj výkonnější. Finální hardwarové nároky ještě NVIDIA upřesní.

zdroj: Gamespot

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.