zavřít

2 čipy GeForce 6600 GT na jedné kartě

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Gigabyte dnes uvede na trh grafickou kartu, která bude mít na jednom PCB (tištěném spoji) dva grafické čipy NVIDIA GeForce 6600 GT.

Má se jednat o vůbec první GeForce 6600 GT, se dvěma přímo naletovanými čipy, s 256 MB velkou pamětí GDDR3 a s 256-bitovou paměťovou sběrnicí. Karta bude mít dva chladiče a ponese označení 3D1. Společnost si od tohoto řešení slibuje zvýšení výkonu a podstatné snížení ceny.
Oba čipy spolu komunikují přes vestavěné SLI. Podle GigaByte jejich karta dosahuje 14 293 bodů v 3D Marku 2003. To znamená, že je výkon tohoto řešení nepatrně větší, než u dvou nezávislých karet GeForce 6600 GT propojených do SLI tradičním způsobem. Je to dokonce výkon větší, než jaký poskytuje RADEON X850 XT Platinum Edition, protože ten dosahuje "jenom" 13 271 bodů a také NVIDIA GeForce 6800 Ultra, která dosahuje 12 680 bodů.

Nízká cena a super výkon. Co více si přát? Nic ale není zadarmo a pravděpodobně nebude ani v tomto případě. Zdá se, že GigaByte bude tuto kartu prodávat ve společném balení (tzv. bundle) se základní deskou GA-K8NXP-SLI za cenu okolo 500 amerických dolarů. To může řadu potenciálních kupců poněkud odradit.

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.