zavřít

Příběhové RPG Sunless Skies vyjde začátkem příštího roku

Windows MAC Linux

- Datum vydání autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

„Plujte mezi hvězdami. Zraďte svou královnu. Zavražděte slunce.“ Dokonce i steamový popis Sunless Skies je řádně atmosférický. Nástupce Sunless Sea a Fallen London, v němž se plavíte po viktoriánském, steampunkovém a lehce hororovém světě, se na obrazovkách počítačů vyloupne v lednu příštího roku. Kdo má rád hutná příběhová RPG, měl by pomalu začít zvedat kotvy.

Sunless Skies se momentálně nachází v early accessu, kde na něm tým z Failbetter Games pracuje už přes rok. Konkrétním datem vydání plné verze je 31. leden 2019 a hra by potom, stejně jako teď, měla stát 23 eur.

Studio nezažívá úplně klidnou plavbu – na začátku roku bylo kvůli finančním problémům nuceno propustit čtyři z šestnácti zaměstnanců a datum vydání bylo už několikrát posunuto. Ještě v dubnu jsme si například mysleli, že Sunless Skies stoprocentně dorazí v září.

Nestalo se, ale snad hře přijde dodatečný vývoj k duhu, a to i bez scenáristy předchozích her Alexise Kennedyho, který se místo viktoriánského dramatu vrhl na pokračování fantasy série Dragon Age. Po tom zatím není ani vidu, ani slechu.

A ještě jedna zajímavá novinka ze světa bez slunce. Vyšlo papírové RPG po vzoru Dračího doupěte jménem Skyfarer, takže pokud byste místo počítačového procesoru radši zaměstnali svou fantazii, můžete zamířit sem a stahovat.

Tagy: sci-fi steampunk

Zdroje: Game Informer

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.