zavřít

Nowhere Prophet je karetní roguelike, ve kterém vám záleží na každé jednotlivé kartě

Windows

- Datum vydání autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Místo: vzdálená planeta Soma. Čas: daleká budoucnost. Stav: postapokalyptický. Kolaps technologií vrátil vývoj lidstva o tisíce let zpět. Nowhere Prophet ale není dalším Mad Maxem, i když tak jeho zasazení může na první dojem působit. Hra se totiž inspiruje indickou kulturou, jejími lidmi a hudbou, přičemž o lidi zde půjde především.

Nowhere Prophet má poměrně blízko k Slay the Spire. Také jde o karetku, ve které si postupně stavíte balíček, putujete náhodně vytvořeným světem a vedete tahové souboje s nepřáteli. Nicméně v čem se Nowhere Prophet silně odlišuje, je důraz na karty. Zatímco ve Slay the Spire jde o pouhé prostředky, kterými udílíte zranění, zde jde o živé postavy.

Balíček se vám tedy rozrůstá a možnosti rozšiřují s rekrutováním nových přeživších, které potkáte na své cestě pustinou. Mají svou osobnost, můžete k nim získat náklonnost, což do hry přidává aspekt opatrnosti. Vážně vynesete na herní plán svého oblíbence, když tam můžeme zemřít a nenávratně tak opustit vaši karavanu/balíček?

Postavy budou umírat a vaše strategie se tak budou měnit, když v každém dalším boji budete mít k dispozici jinou skvadru bojovníků. Nebezpečí ale nečíhá jen v tahových soubojích, ale i na cestě. Na mapě světa se pohybujete od bodu k bodu jako v FTL: Faster Than Light, přičemž někdy vás čeká potyčka, jindy kousek příběhu s těžkými rozhodnutími. Zabít? Okrást? Pomoci?

K tomu všemu budete ještě řešit zdroje. Bez jídla a pití v nehostinné krajině dlouho nepřežijete, ať už máte v partě sebelepší borce. Nowhere Prophet vyšel na Steamu po pěti letech ve vývoji, a i když se těší lichotivému hodnocení, má menší porodní bolesti. Tvůrci už pracují na opravách nejzávažnějších bugů a zároveň přislíbili, že se podívají na obtížnost, která je nejspíš o něco vyšší, než by se některým hráčům líbilo.

Tagy: Indie tahová karetní roguelike permadeath

Zdroje: Indie Games Plus

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.