zavřít

Kdy vyjde Need for Speed: Hot Pursuit 2?

- Datum vydání autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Electronic Arts konečně potvrdili, kdy že to vyjde další díl série Need for Speed: Hot Pursuit 2.

Nejprve přijdou na řadu 5.září majitelé Playstation 2, 26.září je bude následovat Xboxová verze a bohužel až v závěrečné vlně 24.října se dočkáme hry pro PC a GameCube. Need For Speed: Hot Pursuit 2 bude obsahovat přes 20 tratí a stejný počet licencovaných vozidel od známých značek včetně Ferrari 360 Spider, Lamborghini Murcielago nebo Porsche Carrera GT (podrobnosti zde).

Z včerejšího článku na švýcarském GamesWebu navíc vyplynulo několik nových skutečností o PC verzi hry, které získali na prezentaci alpha-verze pro novináře. Úžasné grafické efekty a propracované tratě asi nikoho u série NFS nepřekvapí, ale jistou novinkou je to, že v Hot Pursuit 2 budete moci poprvé zničit celé auto, z kterého se poté začne kouřit. Další vlastností hry, o které se dosud nikde nehovořilo, jsou tzv. "speedlines" neboli zanechávání stop na silnici po průjezdu vozidla, což uvidíte při efektním průletu kamery během posledních pár stovek metrů. S tím souvisí další nové funkce replay, ke které se řadí už dost profláknutý "Matrix" efekt, během nějž se hra automaticky v některých momentech (skoky, srážky atd.) zapauzuje a kamera oblétne vaše auto o 360 stupňů (viz video), ale tato vlastnost naštěstí půjde vypnout, aby tolik nezdržovala.


Návratem z třetího dílu NFS: Hot Pursuit bude oblíbená možnost hry ve split-screenu na jednom počítači (obrazovka se rozdělí na dvě poloviny) a také honičky s policií v Pursuit módu, kde vás nebudou pronásledovat pouze policejní vozy s nitro-zrychlovačem, ale také ozbrojené vrtulníky. Kvůli jistým tlakům na Electronic Arts si pravděpodobně ani tentokrát nezahrajeme Pursuit mód po síti ve více lidech, spekuluje se pouze o jeho přítomnosti ve split-screenu. Co se týká odlišností NFS: Hot Pursuit 2 na jednotlivých platformách, tak na PS2 si hráči užijí více tratí, ale oproti svým kolegům na PC a Xboxu budou ochuzeni o kariéru nebo "Top Cop" mód, v němž se postavíte mezi ochránce zákona a budete pečlivě dohlížet například na dodržování povolené rychlosti.

Podle vyjádření Electronic Arts budou systémové požadavky na nové Need for Speed vcelku mírné - prý si vystačíte jen s Pentiem II 450 Mhz a 16 MB grafickou kartou kompatibilní s DirectX 8, ale všichni víme, jak většina her na minimální konfiguraci udané výrobcem chodí pár snímků za sekundu, takže si raději připravte znatelně rychlejší stroj.
zdroj: GamesWeb

leon&jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.