zavřít

Excelentní karetní roguelike Slay the Spire konečně opouští early access

Windows MAC

- Datum vydání autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Slay the Spire pro mě bylo podobným překvapením jako Dead Cells: malá indie hra, kterou byste snadno minuli a připravili se tak o vytříbený zážitek. O jejích kvalitách jsem se rozpovídal před rokem v dojmech a za pravdu mi dává 22 tisíc spokojených recenzí na Steamu. Zajímá vás procentuální vyjádření hráčského nadšení? Krásných 96 % pozitivních reakcí. A to teprve v early accessu, který je teď už minulostí.

K hlavním pilířům Slay the Spire se řadí poměrně klasicky vedený roguelike, kde se postupně dostáváte dál a dál k těžším a hodnotnějším soubojům, a mechanismus takzvaného deckbuildingu. V průběhu hraní rozšiřujete svůj balíček o nové karty, abyste dokázali držet krok se silnějšími nepřáteli.

Možná to zní suše, ale v chodu to funguje na výbornou. Na výběr máte ze tří diametrálně odlišných postav, narazíte na stovky nových karet, desítky relikvií, které permanentně ovlivní pravidla hry, je zde spousta lektvarů, přehršel efektů, několik herních módů včetně denních výzev s náhodnými modifikátory… Zkrátka obsah na vyšší desítky hodin. Bez přehánění.

A nemusíte nutně milovat karetní hry. Není to další Hearthstone, Artifact, Gwent nebo Magic: The Gathering Arena. Ve Slay the Spire si nedáte duel s jiným hráčem. Je to čistokrevná hra pro jednoho, kde jediným onlinem je žebříček, ve kterém se můžete s ostatními předbíhat v tom, kdo ji zdolá rychleji.

Slay the Spire je zatím dostupná jen na Steamu, ale tvůrci mají v plánu „prozkoumat“ možnosti i dalších platforem. Zároveň vývoj hry nekončí, ale plány do budoucna si zatím nechávají pro sebe. Nakonec nejnovější update připomíná, co všechno se během 14 měsíců v early accessu událo.

Tagy: karty roguelike karetní hra

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.