Thronebreaker se neprodává dobře, CD Projekt ho musel vydat na Steamu
zdroj: tisková zpráva

Thronebreaker se neprodává dobře, CD Projekt ho musel vydat na Steamu

16. 11. 2018 11:10 | Byznys | autor: Václav Pecháček |

Thronebreaker: The Witcher Tales je vynikající karetní RPG, jak se dozvíte v Šárčině devítkové recenzi. I když tu převážně mastíte gwinta, čeká vás plnohodnotný třicetihodinový příběh, který dokonale zapadá do zaklínačského světa. Proto je lehce překvapivé, že se hra prodává špatně. Dokonce tak špatně, že studio CD Projekt RED zrušilo původní exkluzivitu na GOG a vydalo hru i na Steamu.

Vyplývá to ze slov šéfa CDP Adama Kicińskiho: „Hra se naší komunitě líbila, což zvýšilo naše očekávání, co se týče prodejů. Tato očekávání bohužel zatím nebyla naplněna. (…) Čekáme, že Thronebreaker se bude prodávat ještě mnoho let, byť úvodní období nenaplnilo naše původní očekávání.“

Zjevně to ale neznamená, že by byl Thronebreaker pro studio nějaká katastrofa nebo že by měla nastat krize. „Není to finanční selhání, naše očekávání zkrátka byla velmi vysoká – tyto faktory vezmeme v úvahu, až dojde na rozhodnutí ohledně dalších produktů tohoto typu, ale zatím je příliš brzy na nějaké detaily,“ řekl Kiciński.

Jedno rozhodnutí však už CD Projekt přece jen udělal – vydání hry na Steamu. Původně se počítalo s exkluzivitou na GOG, což je obchodní platforma, kterou vlastní sami vývojáři Zaklínače. Tenhle pokus ale nevyšel, a tak dává smysl, že se autoři pokusí chabé prodeje doplnit přívalem nových hráčů ze Steamu.

Navíc jsou tu ještě PlayStation 4 a Xbox One, kam se Thronebreaker podívá 4. prosince a dostane se tak k dalším potenciálním zákazníkům, které zatím nestačil zasáhnout. Hra vyjde spolu s konzolovým plným vydáním onlinové verze Gwentu.

Máme v budoucnu čekat podobné pokusy s částečnou nebo úplnou exkluzivitou na GOG, třeba i co se týče veleočekávaného Cyberpunku 2077? Pravděpodobně spíš ne. „Neměli byste z toho vyvozovat žádné nemístné závěry ohledně budoucnosti,“ řekl Kiciński. „Thronebreaker je pro nás velmi neobvyklý projekt a neměli byste ho považovat za vzor pro naše ostatní hry.“

Uvidíme, zda si CD Projekt na aspoň nějaký typ exkluzivity pro svůj obchod nakonec troufne, nebo ne. A uvidíme, kdy to uvidíme. Cyberpunk pořád ještě nemá stanovené ani přibližné datum vydání, ale být vámi bych ho nečekal dřív než v roce 2020. Snad se do té doby prodeje Thronebreakeru zvednou do takových čísel, která si tahle skvělá hra zaslouží.

zdroj: Archiv

Nejnovější články