zavřít

Spoluzakladatel studia Rebellion změnil názor na exkluzivitu Epicu poté, co uviděl šek

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Byznys autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Spoluzakladatel a ředitel společnosti Rebellion Jason Kingsley před dvěma měsíci vyjádřil své antipatie k exkluzivitám (nejen) Epic Games Storu v rozhovoru pro magazín MCVUK, za což se nyní trochu stydí. Objevila se totiž nabídka, kterou nedokázal odmítnout a která jde přesně proti tomu, co řekl v rozhovoru. Výsledkem je exkluzivita Epicu pro Zombie Army 4: Dead War.

Kingsley v rozhovoru prozradil, že nevěří v exkluzivitu. Chce být fér ke svým fanouškům – umožnit jim koupit si hry studia, kdekoliv budou chtít. „Tak nějak to právě teď cítím,“ řekl před dvěma měsíci, přičemž dodal aktuálně zásadní větu: „Hádám, že se [můj postoj] může změnit, ale k tomu bych musel mít sakra dobrý důvod.“

Důvod se nakonec objevil a nejde o nic jiného než o pořádný balík peněz. Před dvěma měsíci svět ještě nevěděl o chystané střílečce Zombie Army 4: Dead War a zjevně to nevěděli ani v Epicu, jelikož tou dobou do Rebellionu žádná nabídka nepřišla.

Sám Kingsley byl překvapený minimálně dvakrát. Nepočítal s tím, že by dostal nabídku exkluzivity od Epicu, protože „většinou jdou po opravdu velkých hrách“, nicméně: „Očividně považují naši novou hru Zombie Army 4 za velký titul, což je skvělé.“

Druhé překvapení vyskočilo ve chvíli, kdy se konverzace stočila na peníze. „Byl jsem ohromený čísly, která nám nabídli.“ Bohužel se nedozvídáme konkrétní cifru, ale šlo prý o atraktivní balíček, jehož prostřednictvím chce Epic podpořit hru.

Kingsley si je vědom toho, že jejich hry byly dosud dostupné na Steamu a právě tam sídlí jejich fanouškovská základna, avšak: „Někdy musíte jako nezávislí vývojáři zariskovat.“

Můžeme se pouze dohadovat, jakými sumami Epic pokaždé zamává vývojářům před nosem a přiměje je zcela změnit názor na exkluzivitu. V případě Phoenix Pointu se mluvilo o cca 2 milionech dolarů, i když to oficiálně nikdo nepotvrdil. Každopádně nepůjde o žádné drobné, ale pořádné finanční injekce.

Tagy: zombie střílečka akce

Zdroje: MCVUK, Gamesindustry.biz

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.