zavřít

Red Dead Redemption 2 překonalo prodeje jedničky a brzo vydá betu Online módu

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Byznys autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Pokud vás už irituje, že se na vás zprávy o nejnovější kovbojce neustále valí ze všech stran, pak jste zřejmě v menšině. Take-Two v tiskové zprávě shrnující uplynulé fiskální čtvrtletí uvedla, že se Red Dead Redemption 2 prodalo přes 17 milionů kusů. Za pouhých 8 dní předběhla i jedničku, která na podobné číslo potřebovala 8 let.

Westernové dobrodružství si tedy nevede skvěle jen mezi kritiky, ale i mezi hráči. Už během prvního víkendu hra utržila v kamenných obchodech přes 725 milionů dolarů, což sice nepřekonalo otvírák Grand Theft Auto V, ale usadilo se hned za ním.

Na PlayStation Network šlo o nejpředobjednávanější hru vůbec a ani GTA V Arthurovi rekord tentokrát neupřelo, a to jak v prodejích za první den, tak i za první tři dny. Snad to Rockstaru vydělalo dost peněz, aby sedřeným zaměstnancům zpětně zaplatil všechny ty přesčasy.

Šéf Take-Two Strauss Zelnick zároveň mezi čísly odhalil něco, co bude zajímat i hráče, kteří už směřují k dokončení příběhu Red Dead Redemption 2, či ho dokonce už dokončili. Na konci listopadu totiž vývojáři spustí otevřenou betu Red Dead Online, multiplayerového módu. Do té doby pravděpodobně ještě vyplavou na povrch další informace – už teď víme, že si po vzoru GTA Online budete moct kupovat nemovitosti.

Ohledně PC verze hry stále oficiálně nepadlo ani slůvko. Red Dead Redemption 2 vyšlo na PlayStation 4 a Xbox One a u nás si od Adama vysloužilo krásnou kulatou desítku, což vám napovídá, že pokud ho ještě nemáte a konzoli vlastníte, určitě byste to měli napravit.

Tagy: akční adventura 3rd person third person Divoký západ Red Dead Redemption Red Dead série

Zdroje: tisková zpráva

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.