zavřít

Crytek chce stáhnout vlastní žalobu proti tvůrcům Star Citizenu a Squadronu 42

Windows

- Byznys autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Crytek před dvěma roky zažaloval studio Cloud Imperium Games za porušení smluvních podmínek s používáním jejich enginu CryEngine. Jak už to u soudních sporů bývá, vlečou se napříč roky. Tento stále trvá, ale žalobce se rozhodl stáhnout vlastní žalobu. Ne však definitivně.

Hlavní problém tkví ve dvojím použití CryEnginu ve hrách Star Citizen a Squadron 42. Cloud Imperium Games (CIG) přitom mělo ve smlouvě právo na použití enginu jen v jedné hře. CIG se brání tím, že hry přešly na engine Lumberyard, který sice stojí na CryEnginu, ale patří Amazonu.

Crytek v této souvislosti poukázal na fakt, že CIG sice veřejně tvrdí, že změnili engine, ale u soudu prý byli přinucení potvrdit, že k ničemu takovému ve skutečnosti nedošlo. To samozřejmě hraje do karet Cryteku, tak proč stahují žalobu?

Celá žaloba totiž stojí na tom, že hra Squadron 42 je druhou hrou, která využívá CryEngine. Jenže Crytek se od CIG v listopadu loňského roku dozvěděl, že tvůrci se ještě nerozhodli, jakou formou hra vyjde.

Původně mělo dojít k dalšímu soudnímu líčení v červnu letošního roku, tedy někdy poté, kdy se očekávalo spuštění bety Squadronu 42. Ale datum bety bylo loni posunuto do třetího kvartálu 2020 (července, srpen, září) a vzhledem k tomu, že v CIG zjevně ještě nemají jasno, zda skutečně půjde o samostatnou hru, chce se Crytek k soudu vrátit až 13. října, tedy po plánovaném spuštění bety.

Crytek tedy požaduje stažení žaloby do doby, než bude mít CIG jasno, zda půjde o samostatnou hru nebo něco jiného. Pokud Squadron 42 nakonec bude samostatnou hrou, pak chce Crytek u soudu navázat na aktuální fázi probíhajícího sporu a jednou provždy ho vyřešit.

Stažení žaloby má být podle Cryteku prospěšné jak pro soud, tak i obě zúčastněné strany. K žádosti o stažení žaloby se nyní může vyjádřit CIG (má čas do 24. ledna), přičemž na jejich reakci může během dalších dvou týdnů opět zareagovat Crytek. V únoru bychom se tedy mohli dozvědět další kroky soudního sporu.

Tagy: simulace akční sci-fi vesmírný

Zdroje: Eurogamer.net

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.