zavřít

Capcom hlásí ztráty, Resident Evil 6 zklamal

PlayStation 3 Xbox 360

- Byznys autor: Ladislav Loukota Komentáře: 0

Japonský vydavatel Capcom slavnostně oznámil, že za rok 2013 utržil přesně tolik, kolik chtěl (protože dopředu snížil svá očekávání na polovinu předpokládané sumy). Co je na to nejzajímavější jsou však přesná čísla prodejů několika konkrétních her. Zatímco fantasy RPG Dragon's Dogma s prodanými 1,3 milióny kopiemi mělo úspěch nad očekávání, a reboot DMC - Devil May Cry s 1,1 milióny byl "solidní", hlavní trumfové eso Capcomu, které mělo přenést značku Resident Evil do nové éry selhala.Resident Evil 6 prodal pouze 4,9 miliónů kopií a zůstal tak daleko za očekávanými sedmi milióny (pořád je to však zhruba o 4,9 miliónů kopií víc, než by si zasloužil, Aleš promine...) (promine - pozn. Aleš). Capcom momentálně prochází zběsilou restrukturalizací s cílem vyvíjet více her interně a zkrátit tak výdaje a čas na jejich vývoj. Což zní jako skvělý nápad, který v minulosti pomohl už nejednomu studiu...

Celkově ale meziroční profit Capcomu klesl o drsných 55,8 procenta na necelých dvacet milionů liber. A to i přesto, že samotné prodeje oproti loňskému roku o 14,6 procent stouply. Jenže propad v celkovém profitu klesl z důsledku právě navyšujících se nákladů na vývoj a distribuci plus další výdaje, které se s provozem tohoto průmyslu táhnou. Prostě ona restrukturalizace bude nutná stejně jako komplexní změna přístupu k vývoji.

Tagy: byznys

Zdroje: CVG

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.