Máte námět či připomínku? Napište nám
Australané se konečně dočkají her pro dospělé
zdroj: Archiv
Byznys

Australané se konečně dočkají her pro dospělé

22. 7. 2011 13:40 | autor: Jan Vitík |

Australský herní trh pravděpodobně čeká velká změna. Doposud zde totiž oficiálně neexistoval věkový rating 18+, tudíž se zde takto označené hry nesměly prodávat v obchodech, ani na internetu. To by se však již koncem tohoto roku mělo změnit. Podle informací australského Gamespotu se při hlasování o podpoře tohoto zákona zdržel pouze Nový Jižní Wales, jehož zástupci chtějí tuto problematiku ještě projednat ve svém kabinetu, což by podle jejich slov nemělo trvat dlouho.

Ostatních osm zástupců vyjádřilo souhlas se základní myšlenkou tohoto zákona, ale jak ukázala následná diskuze, existují rozpory v detailech. Ministr pro vnitřní záležitosti Brendan O'Connor tak tento návrh předloží na federální úrovni. Ovšem, i pokud dojde k jeho schválení, každý stát si sám rozhodne, jestli tuto úpravu přijme. „Jde o velký krok kupředu v dlouhodobé debatě o označování her pro dospělé. Představený návrh umožní dospělým hrát tituly, které byly navrženy přímo pro ně,“ vysvětlil O'Connor. Dále ocenil, že se i přes komplexnost této problematiky byly zástupci jednotlivých států a teritorií shodnout.

Podle O'Connora by schvalování mělo zabrat pár měsíců. Kromě hráčů by tato změna pochopitelně potěšila herní distributory, kteří zde momentálně přichází o peníze. „Austrálie potřebuje takový systém hodnocení, který zohledňuje fakt, že miliony dospělých hrají videohry,“ řekl viceprezident vydavatelského domu EA Asia Mark Bradley.

 

Nejnovější články