zavřít

Activision Blizzard ve zprávě investorům varuje před možnými negativními následky nedávného propouštění

- Byznys autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Společnost Activision Blizzard je od začátku letošního roku opravdu velkým tématem. Začalo to puštěním značky Destiny studiu Bungie, následovalo oznámení o odchodu prezidenta Blizzardu Michaela Morhaima. Společnost se celou dobu potýká s pády akcií, začal se řešit rasismus na pracovišti a do toho došlo k propuštění téměř 800 zaměstnanců. A Activision Blizzard upozorňuje své investory na možné negativní dopady na byznys.

Pokud hledáte novou četbu na březen a z nějakého důvodu se vyžíváte v suchém právnickém textu, pak se můžete začíst do výroční zprávy společnosti Activision Blizzard určené investorům. Má krásných 306 stránek a je plná čísel a informací.

Mnoho odstavců popisuje různé scénáře, které mohou negativně ovlivnit chod firmy. Fluktuace měny, změna zákona o internetu, velký úspěch konkurence, období, kdy hra vyjde, spoléhání na platformy třetích stran… Tohle vše a mnoho dalšího může mít v jistém smyslu na Activision negativní dopad.

Jeden z odstavců se věnuje i nedávnému hromadnému propouštění, které se nedotklo vývojového oddělení společnosti. Jde o plán restrukturalizace, odstranění zbytečných (duplicitních) pozic a soustředění prostředků na největší příležitosti.

Nicméně: „Schopnost docílit požadovaných a očekávaných benefitů z plánu restrukturalizace v požadovaném a očekávaném časovém úseku je předmětem mnoha odhadů a předpokladů,“ stejně tak množství ušetřených peněz se odvíjí od mnoha faktorů (pracovní předpisy, vyjednávání se třetími stranami, náklady na proces).

Důležitá je rovněž věta: „Neexistuje žádná jistota, že náš byznys bude efektivnější než před implementací plánu restrukturalizace a že nebude vyžadována další restrukturalizace.“

Ve zprávě dále stojí, že implementace plánu může být nákladná, může odvádět pozornost od byznysu a její následky mohou zapříčinit snížení počtu zaměstnanců nad rámec plánu, pokles pracovní morálky a mohou ovlivnit schopnost přilákat a udržet si zkušené zaměstnance.

Zpráva předpovídá možné negativní následky, které mohou pramenit z mnoha různých zdrojů. Pokud restrukturalizační plán zahrnující propuštění 8 % zaměstnanců za účelem zvýšení efektivity nevyjde, investoři byli předem varováni.

Tagy: byznys propouštění blizzard Activision

Zdroje: Eurogamer.net

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.