Activision potvrdil vyhazov skoro 800 zaměstnanců
zdroj: tisková zpráva

Activision potvrdil vyhazov skoro 800 zaměstnanců

13. 2. 2019 10:57 | Byznys | autor: Václav Pecháček |

Drby, o kterých psal před dvěma dny Aleš, se ukázaly být pravdivé. Activision Blizzard skutečně bude propouštět velké množství zaměstnanců, jak v hovoru s investory potvrdil CEO Bobby Kotick. Půjde o 8 % všech zaměstnanců Activisionu, což z celkového čísla 9 600 dává přibližně 770 lidí, kteří se zanedlouho octnou bez práce.

Půjde především o zaměstnance spojené s nevývojovou prací firmy, tedy lidi zodpovědné za PR, administrativu a další podpůrné činnosti. Počet vývojářů jako takových by se naopak měl zvednout – „klíčové značky“ se dočkají zvýšení stavů o cca 20 %. Patří k nim Call of Duty, Overwatch, Diablo, Hearthstone, Warcraft nebo Candy Crush.

Kotick zároveň oznámil, že finanční výsledky za rok 2018 byly ty vůbec nejlepší v historii společnosti (byť Activision „nenaplnil svůj potenciál“), což je pozoruhodné – když se firmě daří, reakcí obvykle není propouštění. Je to další důkaz toho, že jde spíš o seškrtání přebujelých nevývojových týmů než nějaký panický krok, který by měl společnost zachránit před pádem do propasti.

Na celou volně dostupnou investorskou zprávu se můžete podívat zde.

Nejnovější články