zavřít

Activision potvrdil vyhazov skoro 800 zaměstnanců

- Byznys autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Drby, o kterých psal před dvěma dny Aleš, se ukázaly být pravdivé. Activision Blizzard skutečně bude propouštět velké množství zaměstnanců, jak v hovoru s investory potvrdil CEO Bobby Kotick. Půjde o 8 % všech zaměstnanců Activisionu, což z celkového čísla 9 600 dává přibližně 770 lidí, kteří se zanedlouho octnou bez práce.

Půjde především o zaměstnance spojené s nevývojovou prací firmy, tedy lidi zodpovědné za PR, administrativu a další podpůrné činnosti. Počet vývojářů jako takových by se naopak měl zvednout – „klíčové značky“ se dočkají zvýšení stavů o cca 20 %. Patří k nim Call of Duty, Overwatch, Diablo, Hearthstone, Warcraft nebo Candy Crush.

Kotick zároveň oznámil, že finanční výsledky za rok 2018 byly ty vůbec nejlepší v historii společnosti (byť Activision „nenaplnil svůj potenciál“), což je pozoruhodné – když se firmě daří, reakcí obvykle není propouštění. Je to další důkaz toho, že jde spíš o seškrtání přebujelých nevývojových týmů než nějaký panický krok, který by měl společnost zachránit před pádem do propasti.

Na celou volně dostupnou investorskou zprávu se můžete podívat zde.

Tagy: byznys Activision

Zdroje: tisková zpráva, Eurogamer.net

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.