Ve studiu Relic Entertainment se masivně propouští
zdroj: Vlastní foto autora

Ve studiu Relic Entertainment se masivně propouští

24. 5. 2023 15:20 | Bleskovky | autor: Jan Slavík |

Vývojářské studio Relic Entertainment, které můžete znát hlavně jako autory strategické série Company of Heroes, zasáhlo restrukturalizační zemětřesení. O práci přijde 121 zaměstnanců, což je velmi významný podíl, protože ve svém profilu na LinkedIn společnost uvádí, že zaměstnává 201-500 lidí.

zdroj: Relic Entertainment

„Sega je v příznivé finanční pozici a zůstává odhodlaná podporovat a investovat v Relic Entertainment i ve franšízy, které vyrábí, včetně Company of Heroes. Věříme, že až proběhne tato potřebná restrukturalizace, studio získá silnou pozici, aby mohlo i nadále přinášet skvělé zážitky hráčům z celého světa,“ komentovala událost mateřská společnost Sega.

Manažer Justin Dowdeswell vysvětlil situaci o něco upřímněji: „Negativně na nás dopadla kombinace odkladů, zvyšujících se nákladů, inflace a nepříznivého kurzu. Nakonec jsme se dohodli se Segou, že studio výrazně zmenšíme. Nadále budeme podporovat naše klíčové tituly včetně Company of Heroes 3 i dalších chystaných her, abychom jim zajistili úspěch. Věříme, že toto nelehké rozhodnutí ve výsledku našemu studiu zajistí silnou budoucnost.“

 

Nejnovější články