Michal Souček

Mytický původ pokémonů: Z jakých bájí čerpali jejich tvůrci?

Kryptozoologie je původem řecké slovo skládající se z částí „krypto“ – skrytý, „zoo“ – zvíře a „logie“ – věda. Jedná se tedy o vědu o skrytých zvířatech, často vnímanou s negativním podtextem, neboť zahrnuje i spíše úsměvná zvířata, jako jsou lochneska, yetti nebo čupakabra. Zároveň ale pomohla objevit nové druhy, například žirafu okapi či tapíra čabrakového. A právě touto vědou se inspirovali autoři pokémonů při tvorbě svých kapesních monster. V tomto článku si ukážeme pokémony, kteří jsou inspirováni těmito kryptickými zvířaty a neopomeneme ani pokémony inspirované japonskými mýty a legendami.

Kompletní historie Pokémonů, část druhá

Minule jsme se společně podívali na úplné počátky kapesních příšerek. V bodech jedna až devět jsme si prohlédli první pokémoní hry i kořeny anime a sledovali, kterak se ze zdánlivě naprosto bizarní premisy rodí celosvětový fenomén. Dnes naši pouť ukončíme druhým dílem, který ukáže, že klasická RPG šablona vlastně možná vůbec není ta správná cesta vpřed, protože stačí chytrý mobil s foťákem. Víc už v článku. Pokéballe, leť!

Kompletní historie Pokémonů, část první

Před pár lety oslavili Pokémoni své dvacáté výročí a nyní se chystá již osmá generace legendární hry, která ovlivnila životy stovek milionů lidí. A nutno říct, že série se od svých kořenů v devadesátkách pořádně posunula. Dneska se na její zajímavostmi prošpikovanou historii podíváme v první části našeho dějepisného článku.

Dojmy: V českém The Wild Age se stanete poklidným panovníkem

McMagic Productions, autoři hry Novus Inceptio, přicházejí s novinkou navazující na sérii survival strategií Kingdom. The Wild Age, který má vyjít na jaře 2019, vstupuje do konečné fáze svého vývoje a nabízí předběžný přístup za sníženou cenu. Ve hře si stavíte od píky nové město, zaměstnáváte barbary z okolí, vhodně investujete do náčiní, do budov či třeba do kácení lesa, prozkoumáváte okolí, a hlavně ochraňujete své město před nočními nájezdy goblinů.

Pokémon Let’s Go Pikachu & Eevee – recenze

Říkali jste si někdy, jaké by to bylo, hrát Pokémon Go, aniž byste se museli obtěžovat chozením dlouhých vzdáleností? Nebo jste kdysi v mládí hráli Pokémony na svém Gameboyi a chcete zavzpomínat na staré časy v novém kabátě? Pokémon Company právě pro vás představilo novou hru na Nintendo Switch: Pokémon Let’s Go Pikachu a Pokémon Let’s Go Eevee.