Jan Hanáček

Project Borealis: Mrazivá modifikace Half-Life 2 s nejvyššími ambicemi

Je tomu už více než dva roky, kdy Gabe Newell v interview pro PC Gamer prohodil mezi řečmi o zářné budoucnosti digitální distribuce pár slov o tom, že lidé ve Valve pracují na vývoji her primárně určených pro jednoho hráče a dodal, že celá společnost je otevřená tomu, aby se někdy ve svých hrách Valve vrátilo k univerzu Half-Life. Jak usilovně se na novém titulu pracuje a jestli nepůjde o karetní hru z prostředí Xenu, to nevíme. Ale značka pořád žije.

Pagan Online – recenze

Akční online RPG Pagan Online vzniklo v srbském studiu Mad Head Games, které si pod svá křídla vzala společnost Wargaming.net. Tu znáte jako provozovatele World of Tanks a jeho všemožných derivací. Vývojáři nejsou nováčci a jejich portfolio je nezvykle rozsáhlé na to, že studio bylo založeno teprve před osmi lety. Jen na Steamu najdete pod jejich hlavičkou kolem pětadvaceti her... Jenže většinou jde o hidden object adventury.

They Are Billions – recenze

Svět je zamořený a neobyvatelný. Bilióny… Ehm. Pardon, miliardy nemrtvých jsou drženy na uzdě jen Císařskou říší, poslední výspou lidstva, při jejímž designu autoři zcela očividně porušili copyright Warhammeru. Ostatně, They Are Billions jsou skrz naskrz syntézou několika velkých témat a jmen RTS scény. Herní styl i nabídky jsou podobné Starcraftu, stavění obran a „krtkování“ v základně zase jakékoliv tower defense. Bohužel, se svým dědictvím si přináší i své problémy.