Nejčtenější články týdne: Fortnite, čínský Blizzard a vloupání do Valve
zdroj: Archiv

Nejčtenější články týdne: Fortnite, čínský Blizzard a vloupání do Valve

13. 10. 2019 16:27 | Z redakce | autor: Redakce Games.cz |

Jak moc bezpáteřní musíte být, abyste zradili nejen své základní, desítky let pěstované hodnoty, ale především své nejvěrnější hráče? Inu, jako Blizzard. Ten si teď prožívá PR peklo a zatím to vypadá, že se k tomu ani nehodlá nijak víc vyjadřovat. BlizzCon bude tuze zajímavý a jakékoliv protesty, pískání a nepříjemné otázky v QA panelech přijdou, ať přijdou. Blizzard si je zaslouží, byť na BlizzConu to mohou schytat třeba zrovna ti vývojáři, kteří s poklonkováním Číně nesouhlasí. Každopádně po řadě průšvihů a zpackaném oznámení Diablo Immortal sledujeme další sešup kdysi ikonického PC vývojáře směrem do opovrženíhodného stavu. Škoda.

Nejčtenější články týdne:

Fortnite World Cup 2019
Rodiče žalují Epic kvůli Fortnite, prý zničila život jejich dítěte
V Americe dochází k nejrůznějším podivným žalobám. Nikdy nezapomenu na jistého pána, který na dálnici zapnul autopilota svého karavanu a šel si do jeho zadní části uvařit oběd. Vyboural se, a protože v manuálu vozidla nebyla zmínka o tom, že nemáte opouštět sedadlo řidiče po zapnutí autopilota, vysoudil slušné peníze a zasloužil se o zapsání tohoto upozornění do manuálu. Nyní se jistí kanadští rodiče pouštějí do Epicu, který jim zkazil potomka skrz velmi návykovou Fortnite.
Blitzchung Hearthstone
Blizzard zabanoval streamera, který veřejně vyjádřil podporu protestům v Hongkongu
Blizzard nemá páteř. Místo ní ho ve vzpřímené poloze drží čínské peníze. Velmistr Hearthstonu známý jako „blitzchung“ se o víkendu během pozápasového rozhovoru odvážil vyjádřit podporu prodemokratickým protestům v Hongkongu, které se pranic nelíbí autokratické vládnoucí garnituře komunistické Číny. Reakce Blizzardu? Okamžité vyřazení blitzchunga ze soutěže, roční zákaz startů, nevyplacení peněz za celou sezónu. A pro jistotu ještě vyhození obou komentátorů, kteří s ním rozhovor vedli.
Valve vloupání
Muž ve Valve ukradl vybavení za milion korun v odpadkovém koši
Dvaatřicetiletý Shawn Shaputis z Washingtonu se podle místní televize Kiro7 vloupal do sídla Valve na Lincolnově náměstí v Bellevue a ukradl z něj vybavení a hry za více než 40 000 dolarů. Ve stejné budově sídlí také místní pobočky Epic Games, The Pokémon Company, Samsungu nebo Unity. Na místo činu se měl vracet opakovaně a svůj lup odvážet v odpadkovém koši na kolečkách.
Blizzard the Pooh
Hráči volají po bojkotu Blizzardu kvůli čínské cenzuře. Firmu kritizují politici i zaměstnanci
Rozhodnutí Blizzardu na rok suspendovat hongkongského streamera blitzchunga a nevyplatit mu peníze vydělané za celou sezónu profesionálního hraní Hearthstonu, protože vyjádřil podporu prodemokratickým protestům v Hongkongu, se ve světě setkává se silnou kritikou. Proti americké společnosti se staví hráči, esportoví soutěžící, moderátoři jejího subredditu, politici, a dokonce i vlastní zaměstnanci.
Call of Duty: Modern Warfare - kapitán Price
Na Call of Duty: Modern Warfare si na disku vyhraďte 175 GB místa
Aktualizace: Podle nových informací na blogu Activisionu je 175 GB místa na disku pouhým doporučením kvůli dodatečnému obsahu, který do Call of Duty: Modern Warfare přibude po vydání. Základní verze hry bez DLC při vydání bude prý o něco menší, zpráva ale nespecifikuje o kolik.

Redakce doporučuje:

PlayStation 5
Vše, co víme o PlayStation 5
Známe ceny i datum vydání. Předobjednávky už odstartovaly.
Pilgrims
V české hře Pilgrims od Amanita Design pomáháte kolegům poutníkům
Tvůrci Samorostu, Machinaria a naposledy Chuchla vydali svou další hru Pilgrims. Opět jde o graficky svéráznou adventuru s osobitým humorem a vtipným „dabingem“. Na první pohled připomíná některé staré české pohádky a i po herní stránce půjde spíš o radostnou pouť světem plným človíčků a stvoření v nouzi.
Call of Duty: Mobile
Call of Duty: Mobile láme rekordy. Stáhlo si ho přes 100 milionů lidí
Mobilní verze klasického Call of Duty je venku teprve týden a už zaznamenala 100 milionů stažení na Google Play a App Store. Střílečka od Activisionu ve spolupráci s TiMi Studios čínského Tencentu nechala daleko za sebou launch Mario Kart Tour, které si za první týden stáhlo 90 milionů lidí, ale taky startovní týdny mobilního Fortnite nebo PUBG.
Red Dead Redemption II
Rockstar odhalil přednosti a nároky PC verze Red Dead Redemption II
Snad žádná konzolová hra nebyla vystavena tolika modlitbám za počítačovou verzi, jako tomu bylo v případě Red Dead Redemption II. Před týdnem jsme se konečně dočkali oficiálního oznámení, které se ale jen okrajově zmínilo o dodatečném obsahu a technických výhodách PC verze. Teď už přesně víme, co od portu čekat.
Rabbids Coding!
Naučte se základy programování s králíky od Ubisoftu
Naučit se programovat není nutně nudné studování knih, následování tutoriálů na YouTube nebo třeba absolvování kurzů. Proniknout do tajů tvorby her můžete i díky samotným hrám. Skvělým příkladem za všechny je Human Resource Machine, případně i Opus Magnum. Ty ale stojí peníze, takže pokud si to chcete zkusit nanečisto, jsou tu pro vás králíci z Rabbids Coding!

Videa:

Nejnovější články