zavřít

Muž ve Valve ukradl vybavení za milion korun v odpadkovém koši

- Téma autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Dvaatřicetiletý Shawn Shaputis z Washingtonu se podle místní televize Kiro7 vloupal do sídla Valve na Lincolnově náměstí v Bellevue a ukradl z něj vybavení a hry za více než 40 000 dolarů. Ve stejné budově sídlí také místní pobočky Epic Games, The Pokémon Company, Samsungu nebo Unity. Na místo činu se měl vracet opakovaně a svůj lup odvážet v odpadkovém koši na kolečkách.

Shaputis podle zpravodajství není žádné neviňátko, v minulosti byl obviněn třeba z krádeže náklaďáku přepravní společnosti FedEx a následné honičky s policií.

V tomto případě se měl v roce 2018 čtyřikrát nebo pětkrát vydat do sídla Valve, naplnit odpadkový koš elektronikou a hrami a posléze s ním odjet ve svém vozu Geo Prizm. Ten policistům pomohl zloděje vystopovat. Shaputisovi moc nepomohl ani fakt, že v jeho autě v době zatčení našli i část ukradeného zboží.

Valve vloupání

Policie později zveřejnila video, kde se Shaputis zřejmě snaží ukradené hry prodat v místní pobočce obchodu GameStop. Za vloupání a krádeže byl zatčen už v červnu loňského roku, týden před honičkou v ukradeném náklaďáku, obvinění proti němu ale byla vznesena až minulý měsíc, kdy už na jeho jméno existovalo šest zatykačů.

Sedmý k nim přibude v případě, že se Shaputis tento týden nedostaví k soudu.

Tagy: krádež vloupání valve

Zdroje: KIRO7

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.