Urážka českého majestátu! Loupeživí Švédové v Civilizaci VI vystupují jako milovníci kultury
zdroj: tisková zpráva

Urážka českého majestátu! Loupeživí Švédové v Civilizaci VI vystupují jako milovníci kultury

17. 1. 2019 14:39 | Novinky | autor: Václav Pecháček |

Švédsko, nejnovější přírůstek do Civilization VI, konkrétně chystaného rozšíření Gathering Storm, je údajně jednou z nejkulturnějších frakcí, jaké můžete ve hře potkat. Láká všechny velké osobnosti, staví muzea, uděluje Nobelovy ceny… jako by snad autoři zapomněli, že tyhle blonďaté kobylky ze severu si svoje největší poklady nakradly! Rudolf II. se musí v hrobě obracet.

Další zjevnou provokací všech Čechů je výběr vládce, respektive vládkyně: je jí královna Kristýna, tedy přesně ta panovnice, která v osudném roce 1648, kdy Švédové vyplenili Prahu a odvezli si s sebou neocenitelnou uměleckou sbírku včetně obrazů od Michelangela a da Vinciho, seděla na švédském trůně. Ve hře jí říkají „Minerva severu“ a její unikátní schopností je stavění knihoven, ale ve skutečnosti to byla krvelačná kriminálnice.

V jejích nekalých, lupičských záměrech, za které by po ní dneska tvrdě šel Interpol, jí samozřejmě pomáhala elitní modrokabátnická pěchota, která zároveň představuje unikátní švédskou vojenskou jednotku. „Caroleans“ se sice proslavili až pod pozdějším králem Karlem, ale lidské bestie ostřelující pražské měšťanstvo a studentstvo na Karlově mostě se od nich určitě příliš nelišily.

Civilization VI: Gathering Storm zdroj: tisková zpráva

Jako by toho nebylo málo, unikátní budovou je muzeum pod širým nebem, aby Švédi mohli vystavovat na odiv všechny svoje úchvatné trofeje – hned potom, co z nich smyjí čerstvou krev jejich původních vlastníků, samozřejmě.

Speciální švédskou vlastností je pak udílení Nobelovy ceny, o kterou můžou soupeřit všechny národy v každé hře, kde figuruje Švédsko. Dohromady se soutěží ve třech kategoriích, ale řeknu vám jednu věc – kdyby záleželo na mně, z Nobelovy ceny míru bych švédské agresory preventivně vyloučil.

zdroj: Archiv

Tohle je tedy pořádný přešlap, ale však ono bude spravedlnosti učiněno zadost. Na každého zloděje umění se vaří voda. A až nám jednoho dne Švédové navrátí Rudolfovy poklady, můžou k nim klidně přihodit i svoje místo v šesté Civilizaci. Husitské válečné vozy by se ve hře docela vyjímaly.

Kdybyste si náhodou chtěli přečíst oficiální, propagandistický popis švédské frakce přímo od autorů, zamiřte sem. Datadisk Gathering Storm vychází 14. února.

Nejnovější články