Gwent vyráží do Novigradu, bude tam vraždit, loupit a pálit
zdroj: Archiv

Gwent vyráží do Novigradu, bude tam vraždit, loupit a pálit

18. 6. 2019 11:55 | Preview | autor: Václav Pecháček |

Předešlé rozšíření zaklínačské karetní hry Gwent zamířilo mezi strašidelné upíry. To nové, i když o dost míň hororové a nadpřirozené, představuje ještě více opovrženíhodnou společnost – podsvětí svobodného města Novigradu. To je plné vrahů, gangsterů a náboženských fanatiků a za měšec zlaťáků si tam můžete koupit cokoliv, čehož využívá zbrusu nová frakce.

Po monstrech, Severních říších, Nilfgaardu, Scoia’tael a Skellige se šestou frakcí Gwentu stává Syndikát. To je kriminální spolek složený z těch největších bastardů v Novigradu, mezi něž patří trpasličí bijec Tesák, tajemný Král žebráků nebo samotný hierarcha Hemmelfart.

Unikátní mechaniky téhle frakce se točí kolem peněz. Nová klíčová slova vám umožňují vydělávat mince, a naopak je utrácet za to, abyste posílili schopnosti určitých karet. Některým jednotkám prospívá, když si nahrabete obří hromadu zlaťáků, jiným je to fuk, hlavně když za své služby dostanou hned zaplaceno.

Syndikát využívá i nový typ karet, takzvané Zločiny. Ty vám jednak vydělají peníze, jednak spouštějí schopnost Zastrašování, kterou kriminálníci a podvratné živly Syndikátu moc rádi potrápí všechny zákona dbalé občany (nebo elfské teroristy z lesů, to už je fuk).

zdroj: Archiv

Všechno je pěkně a přehledně vysvětleno v oficiálním oznámení, takže pokud vás zajímají podrobnosti, určitě tam zamiřte. Dosud oznámené karty se promenádují na Facebooku a samozřejmě se pod nimi už rozvinula plodná diskuze na téma, jak bude ovlivněna meta a co to znamená pro budoucnost hry.

Každopádně je sympatické, že další velké rozšíření Gwentu dorazí takhle brzy, to myslím moc hráčů nečekalo. Navíc se zbrusu novou frakcí a náloží nových mechanik, které mají potenciál hrou pořádně zahýbat.

Gwent: Novigrad vyjde už za 10 dní, 28. června. Jestli už teď víte, že je to něco pro vás, můžete si edici předobjednat, a to ve dvou variantách. První vám zaručí 15 novigradských soudků a prémiový karetní rub „Věčný oheň“ za 17 eur. V tom druhém se skrývá 20 prémiových soudků a rub „Spektrální oheň“ za 34,5 eura.

Nejnovější články