V nových Star Warsech najdete kromě Bloodborne i kousky Tomb Raidera a Prince z Persie
zdroj: tisková zpráva

V nových Star Warsech najdete kromě Bloodborne i kousky Tomb Raidera a Prince z Persie

18. 10. 2019 9:38 | Video | autor: Patrik Hajda |

The Outer Worlds, Death Stranding, Star Wars Jedi: Fallen Order. Moc dalších velkých her už nás letos nečeká, ale do Vánoc vám to snad vystačí. Metroidvanie ze světa Hvězdných válek vyjde v půlce listopadu, a pokud vám nevadí připravit se o nějaká ta překvapení, vyrojila se spousta záběrů z hraní i psané dojmy.

Když teď zavítáte na největší zahraniční weby o hrách, s velkou pravděpodobností najdete na titulní stránce dojmový článek ze Star Wars Jedi: Fallen Order. Vybraní novináři, mezi které bohužel nepatříme, si zahráli několik hodin ze začátku hry (konkrétně druhou kapitolu) a sepsali z toho nadšené články, případně natočili videa.

Zaznívají výroky jako „adept na hru roku“, „větší a hlubší než jsme čekali“, „síla je konečně s EA“, „bude to nejlepší hra od EA této generace“ a spousta dalších. Vyzdvihuje se soubojový systém, který si bere hodně ze souls her a má neuvěřitelnou hloubku. I smrt je podobná hrám od FromSoftware. Přijdete o nasbírané zkušenosti, ale můžete si je „vyzvednout“ u toho, kdo vás zabil.

zdroj: Archiv

Je prý zábava objevovat zdejší planety, sledovat, jak si postupně otevíráte další cesty po naučení se nových schopností (má tedy smysl se vracet na dříve navštívené planety), dokonce dojde na komplexní hádanky v kobkách po vzoru Tomb Raidera.

Z videí snadno nabydete dojmu, že souboje tvoří polovinu hry, zatímco ta druhá patří platformingu. Cal se vážně vyžívá v pobíhání po stěnách ve stylu Prince z Persie, až se trochu obávám, aby se to brzy nezajedlo. Ale snad je tento pocit vyvolán jen koncentrovaným střihem delších záběrů. Cal se také bude hodně klouzat po ledových plochách, houpat na liánách a využívat třeba proudy větru k dosažení dalších oblastí vzbuzujících váš zájem.

Star Wars Jedi: Fallen Order vypadá skvěle a soudě dle novinářů se stejně tak dobře i hraje. Níže se můžete podívat na některá z jejich videí, ale pozor na spoilery. Ne ani tak příběhové, ale uvidíte například různé bosse a hádanky. Hra vychází 15. listopadu na PC, PlayStationu 4 a Xboxu One.

Nejnovější články