Star Wars Jedi: Fallen Order má prvky metroidvanie a Soulsů, ukazuje delší demo
zdroj: tisková zpráva

Star Wars Jedi: Fallen Order má prvky metroidvanie a Soulsů, ukazuje delší demo

26. 6. 2019 11:02 | Video | autor: Šárka Tmějová |

Chystaná akční adventura se světelnými meči Star Wars Jedi: Fallen Order se na EA Play před letošní E3 zrovna dvakrát nepředvedla. Záběry z hraní nevypadaly moc přesvědčivě, souboje neměly šťávu a všechno jelo v nalinkovaných kolejničkách. Novináři přitom viděli a mohli hrát ukázku, která taková vůbec nebyla. Respawn si teď sype popel na hlavu – a ukazuje i některé trochu nečekané prvky.

Už po poněkud rozčarovaných prvních dojmech se na internetu vyrojily informace, že takhle nudný Star Wars Jedi: Fallen Order vůbec nebude. Teď se ukazuje, že Respawn vlastně moc nevěděl, jak veřejnosti prezentovat komplexní zážitek simulátoru rytíře Jedi.

„Strávili jsme měsíce plánováním nejlepší strategie téhle prezentace. Nakonec jsme se rozhodli pro first-look, bylo pro nás důležité ukázat 15 minut záběrů z hraní s důrazem na světelný meč kvůli té fantazii kolem Jediů,“ píše na blogu EA šéf vývoje Stig Asmussen.

„Rozhodně to ale nemá vypadat tak, že jste v soubojích přesílení, že jsou snadné. Slibuju, že je tam spousta výzev a ten systém má hloubku. Stejně tak jsme designovali úrovně tak, aby byly nelineární, inspirovali jsme se Castlevanií, Metroidem nebo sérií Souls. Dostanete se na několik planet, kam můžete cestovat svou vesmírnou lodí. Najdete tam unikátní upgrady a schopnosti, které vám otevřou nové cesty na jiných planetách. Návraty na částečně již prozkoumaná místa budou důležitou součástí hratelnosti.“

zdroj: tisková zpráva

Proč tohle všechno neukázali hned v těch 15 minutách? Podle Asmussena to bylo trochu moc informací na pouhou čtvrthodinu. Nyní se ale můžete podívat na rozšířených 26 minut a snad trochu pochopit bezprostřední nadšení novinářů na E3. Nebo si aspoň vychutnat filmečky s masivními AT-AT.

Respawn teď pracuje na tom, aby Star Wars Jedi: Fallen Order byl výzvou pro zkušené hráče, ale zároveň nenechal na holičkách úplné začátečníky, kteří celkově moc nehrají. A nechal všechny okusit ten unikátní pocit – jaké to je, být Jediem.

V rozhovoru pro časopis Game Informer ten samý Stig Asmussen zase zmínil, že Respawn od začátku vývoje počítal s Unreal Enginem 4 a o použití Frostbite se ani neuvažovalo: „Když jsme dávali dohromady tenhle tým, ani jsme nevěděli, že budeme dělat Star Wars hru. Jsem zakládající člen a věděl jsem, že musíme najmout pár lidí a začít něco budovat od základů. Udělal jsem si nějaké rešerše o Unrealu, měli jsme pár dalších možností, ale ještě jsme nebyli pod EA, takže Frostbite jednou z nich rozhodně nebyl.“

Což je, řekněme si to upřímně, pro hru pravděpodobně dobře. Zvlášť když vezmeme v úvahu, jaké problémy s Frostbitem mají týmy, pro jejichž hry nebyl od začátku uzpůsobený. Což jsou prakticky všechny kromě Battlefieldu. V tomtéž rozhovoru zároveň Asmussen prohlásil, že EA na Respawn nevyvíjí žádné tlaky, aby Frostbite začali používat nebo nějak jinak měnili zaběhlé zvyky. Jak série Titanfall, tak battle royale Apex Legends běží na enginu Source od Valve.

Co se ze Star Wars Jedi: Fallen Order nakonec vyklube, to zjistíme na podzim. Hra vychází na PC, PlayStation 4 a Xbox One 15. listopadu.

Nejnovější články