zavřít

NHL 20 zase nevyjde na PC, opět běží na starém enginu

PlayStation 4 Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Preview autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Nesu špatné zprávy pro všechny fanoušky hokeje, kteří doufali, že si konečně budou moct prvotřídně zabruslit a zakrosčekovat i na PC. NHL 20 totiž, stejně jako několik posledních ročníků, vyjde pouze na Xbox One a PlayStation 4, a to stále se starým enginem. Přesto se chystá několik vylepšení, která by mohla hokejové fanatiky zaujmout.

zdroj: Archiv

O posun k uvěřitelnějšímu zážitku se mají postarat kupříkladu nové animace střílení. Superhvězdy NHL teď prý viditelně střílí tak jako jejich skutečné protějšky a běžné střely teď mají více kontextových variant podle toho, kdy a jak k nim dochází.

Pokud hokej od EA hrajete kvůli perfektní prezentaci mimo samotnou akci na ledě, pak vás možná potěší kompletně nové „televizní“ prostředí. Tvůrci se vykašlali na licenci od NBC a vytvořili si vlastní grafiku, animace a další propriety, které jim umožňují zápasový zážitek modelovat tak, jak oni sami chtějí, místo aby se spoléhali na třetí stranu.

A je tu i nový tým komentátorů, který nahradí Doca Emricka a Eddieho Olzycka. Za těmi musel vývojářský tým z EA Vancouver létat dost velkou dálku, zatímco nový tým James Cybulski a Ray Ferraro je lokální. Má tedy mnohem víc času na úpravu komentáře, který by tak snad měl být schopnější reagovat na to, co se na ledě skutečně děje.

zdroj: Archiv

Dále se rozrůstají i další módy, například arkádový World of CHEL – tam přibydou další věci, kterými můžete oháknout svého avatara. Zbrusu novým režimem je Eliminator, kde soupeříte v jednom nebo ve třech ve vyřazovacích kolech a vítěz bere vše. A změn se dočká i manažerská kariéra, kde pod vámi nově bude pracovat tým trenérů se svými přednostmi a slabinami.

Všechno to zní jako drobný posun vpřed, ale žádný velký skok, žádné okopírování svého úspěšnějšího a bohatšího bratrance, série FIFA. Je dost možné, že si nakonec na nový engine (a spolu s ním, doufejme, i port na PC) budeme muset počkat až na novou generaci konzolí – což by mohlo reálně znamenat až NHL 22.

NHL 20 vychází 13. září 2019 na PS4 a Xbox One a k hraní se dostanete o něco dřív obvyklými metodami, tedy předobjednávkou nebo členstvím v EA Access. A ještě jedna závěrečná informace pro fajnšmekry: hvězdou na obalu bude Auston Matthews, útočník Toronta, který na daleký sever přišel až z arizonské pouště.

Tagy: hokej simulace sportovní

Zdroje: tisková zpráva,GameInformer

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.