zavřít

Nový trailer pro Star Wars Jedi: Fallen Order předvádí záporačku i netopýřího bosse

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Video autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Video ze Star Wars Jedi: Fallen Order, které EA ukazovala na letošní E3, vyvolalo vcelku vlažné reakce. Nyní se čistě singleplayerová příběhovka snaží trochu napravit reputaci: Nový trailer odhaluje hlas antagonistky Second Sister, cestování mezi různými planetami a konečně taky souboje se světelnými meči. A vypadají skvěle!

Star Wars Jedi: Fallen Order se odehrává po konci Epizody III, kdy ze strany Impéria probíhá hon na zbývající Jedie. Mladému Calovi hrozí nebezpečí a nezbývá mu, než se naučit bránit – a utíkat. Přestože má nejnovější trailer především dokreslit příběhové okolnosti, můžeme z něj vyvodit i pár herních prvků.

Prvním, již dříve naznačeným, je cestování po planetách. Cal má na své galaktické mapě čtyři různé možnosti s odemčeným rychlým přesunem a v samotném traileru vidíme jak zamrzlou planetu, tak i bažinatý povrch nějaké jiné. Z dřívějších videí víme, že se v průběhu hry podíváme na Kashyyyk, ledem pokrytá planetka by mohl být Hoth. Na jedné z Calem navštívených planet se pak nachází starý chrám Jediů, který lze otevřít jen s pomocí Síly.

Zhruba v polovině traileru můžeme zaslechnout Darth Vaderův typický dech, středobodem Temné strany ale bude pro Cala Second Sister, která říká, že „on něco hledá, něco Impériu velmi drahého“. Těžko říct, jestli mluví o Vaderovi, nebo s Vaderem o Calovi.

Second Sister nebude zdaleka jediným příslušníkem Inkvizice, který ve Star Wars Jedi: Fallen Order figuruje. V traileru se objevuje taky Ninth Sister, Dowutínka, která původně patřila ke Světlé straně a její specialitou byla extrémní empatie. Díky tomu má v Impériu pod palcem výslechy, protože během pár vteřin dokáže vycítit provinilost a odhalit, čeho se podezřelý nejvíc bojí.

Video ukazuje taky jednoho z bossů, kterým se Cal bude muset postavit. Je jím obří netopýr, který patrně pochází z mysli Respawnu, ale taky to může být akorát hodně přerostlý Shyrack. Ti žijí na Korribanu, což je shodou okolností pohřebiště/kolébka Sithů.

Star Wars Jedi: Fallen Order má kombinovat promyšlený příběh s průzkumem otevřeného světa, prvky metroidvanie a souboji s trochou parkouru. Poslední trailer ukazuje epičtější záběry se světelnými meči než dosavadní filmy z novodobé trilogie, nejspíš je tedy čas začít se opatrně těšit.

Fallen Order dorazí 15. listopadu na PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Tagy: akční 3rd person star wars third person

Zdroje: tisková zpráva,EA Star Wars

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.