Ubisoft předvádí první nástřel soubojů a systému pohybu v Beyond Good & Evil 2
zdroj: tisková zpráva

Ubisoft předvádí první nástřel soubojů a systému pohybu v Beyond Good & Evil 2

4. 5. 2018 12:03 | Video | autor: Adam Homola |

Tak přece možná letos na E3 Beyond Good & Evil 2 uvidíme. Vývojáři sice mají plné ruce práce, ale necelé dva měsíce do výstavy zveřejnili z chystané hry nové záběry. Ty sice nejsou kdovíjak objevné, ale aspoň se v nich tvůrci v čele s Michelem Ancelem podělili o nové animace, náznak soubojového systému a kooperaci, všechno ve starých známých kulisách.

A právě v nich vývojáři zdůrazňují, jak důležitý bude pohyb v lodi i na vlastních nohou. Beyond Good & Evil 2 vás postaví do role vesmírného piráta, tudíž lodě a různá jiná vozidla nebudou pouhými přibližovadly, která vás dostanou z jedné mise do druhé.

Když už se budete nacházet mimo loď a poteče vám do bot, můžete jednoduše skočit z útesu, aktivovat jetpack, doplachtit k opodál levitující lodi, naskočit dovnitř a uletět pryč, jak se můžete podívat na přiloženém videu.

Další novinkou je tzv. „armada“, neboli formace lodí držících při sobě. Nejde přitom o počítačem ovládané lodě, ale o vás a vaše kamarády v multiplayeru. Při přesunu po planetě nebo mezi nimi můžete utvořit skupinku, v níž poletí každá loď stejnou rychlostí a vy tak máte jistotu, že se vám kamarádi nerozprsknou po celém vesmíru.

zdroj: Ubisoft

Seniorní kreativní ředitel Beyond Good & Evil 2 Michel Ancel se také velmi stručně rozpovídal o vesmírných pirátech, na které jsme narazili už v prvním díle. Tam byli spíše jen naznačeni, zatímco dvojka, která bude prequelem, se kolem nich bude točit. A právě ve dvojce se dozvíme, co se s nimi vlastně stalo a proč byli v jedničce tak tajemní.

Tvůrci toho, pravda, sice moc neprozradili, ale aspoň řekli, že design hry je už v pokročilém stádiu a že jasně ví, kam hra směřuje. Na E3 bychom tak mohli vidět snad i něco jiného než pořád stejné prostředí a třeba si už letos pár šťastlivců ze Space Monkey Program vyzkouší i nějakou pre-alpha verzi.

Nejnovější články