Beyond Good and Evil 2 se bude točit hlavně kolem vesmírného pirátství
zdroj: Archiv

Beyond Good and Evil 2 se bude točit hlavně kolem vesmírného pirátství

8. 12. 2017 17:38 | Video | autor: Adam Homola |

Nové video ze studia Ubisoft Montpellier je sice hezkým připomenutím toho, jak se mohou tamní vývojáři v čele s Michelem Ancelem odvázat, ale zároveň nezapomeňte na jednu věc. Beyond Good and Evil 2 je stále ve fázi konceptu a byť se můžete podívat na pár vteřin nových záběrů (nikoliv ze hry jako takové, ale spíš z konceptuálních prototypů), moc nového se toho tentokrát nedozvíme.

Alespoň tu máme informaci, že počet tvůrců ve studiu od oznámení hry na letošní E3 více než zdvojnásobil a vedle příběhového pozadí a postav se pomalu začínají řešit i herní mechaniky. Dalším zajímavým náznakem věcí budoucích je přání tvůrců mít z Beyond Good and Evil 2 v podstatě pirátskou hru. „Cokoliv, co mohli dělat v pirátské mytologii piráti, budete moct dělat ve hře. Jen před pirát přidáme slovíčko vesmírný,“ řekl ve videu senior producent Guillaume Brunier.

Těšit se tedy můžeme na naloďování cizích lodí, na hledání pokladů a další pirátské nezbytnosti, jen to bude všechno ve vesmírných kulisách. Tedy v tuto chvíli bychom neměli brát nic jako definitivní a spíše jako pouhé „přání“ tvůrců, jak ostatně říká sám Brunier.

Už nějakou dobu víme, že se hráč vtělí do role pirátského kapitána a se svojí posádkou bude brázdit vesmír. Právě váš vztah s posádkou má být středobodem příběhu, který teď tvůrci vymýšlí. Od postav se pak vývojáři v novém videu zaměřili na chvilku také na lodě, kdy jsou tvary některých z nich inspirovány zvířaty.

zdroj: Archiv

Velká loď tak trochu připomíná velrybu, zatímco některé malé dopravní prostředky nebo lodě mohou zase připomínat hmyz. Na konci videa pak už jen vývojáři vyzívají všechny hráče k přidání se do Space Monkey Program, což v tuto chvíli není nic víc než newsletter.

Časem by se z toho mohlo vyklubat ale něco víc a za několik let třeba i něco, co bude připomínat komunikaci vývojářů kolem her v předběžném přístupu. Osobně bych si totiž nedělal iluze, že plnou verzi Beyond Good and Evil 2 uvidíme dříve jak v roce 2020.

Nejnovější články