Ubisoft znovu představuje Beyond Good & Evil 2 - tentokrát v podobě, jakou asi nikdo nečekal
zdroj: Ubisoft

Ubisoft znovu představuje Beyond Good & Evil 2 - tentokrát v podobě, jakou asi nikdo nečekal

13. 6. 2017 1:50 | Novinky | autor: Adam Homola |

Smíšené pocity. Asi tak bych popsal první dojmy z nové verze Beyond Good & Evil 2. Na jedné straně jsem rád, že jsme se konečně dočkali, ovšem na straně druhé jsem zrovna takové pokračování jedné z mých nejoblíbenějších her vůbec nečekal. Sami vývojáři z Ubisoft Montpellier popisují dvojku jako duchovního nástupce a prequel, ne jako přímé pokračování. O prasata a sympatické slečny tu nouze nebude, ale bude třeba se obejít bez Pey’je a Jade.

Ani jeden z hlavních hrdinů prvního dílu ve dvojce nebude, byť na ně má dvojka v mnohém odkazovat. Trailer je různými narážkami, easter eggy a odkazy přímo prošpikovaný, ať už jde o zelené oči, figurku jiného Pey’je nebo plakát Mammago.

Beyond Good & Evil 2 se bude svým formátem od prvního dílu radikálně lišit. Namísto sice nelineárního, ale přesto jasně daného příběhu v otevřeném světě nafukuje Ubisoft měřítko doslova několikanásobně. BG&E2 není hra s velkým otevřeným světem. Je to hra s rozsáhlým solárním systémem, kde budete moct bez nahrávání cestovat plynule z interiérů do vesmíru a z něj pak na jinou z mnoha roztodivných planet.

Po planetách cestujete v jedné z velkých vesmírných lodí se svou posádkou. Mise pak plníte buď sami, nebo v online kooperativním režimu s kamarádem. Ubisoft Montpellier a Michel Ancel chtějí hru vyvíjet společně s hráči a vzhledem k tomu, že jsme nejen neviděli žádné záběry z hraní, ale nedostali jsme ani přibližné datum vydání, můžeme tušit, že BG&E2 jen tak brzy nevyjde.

Michel Ancel v jednom ze dvou zatím dostupných videí tvrdí, že půjde o skutečně obrovskou hru, a že půjde o rozsáhlé a propojené online pískoviště. Celá hra se odehrává ve 24. století v System 3, který se stal centrem meziplanetárního obchodu a kolonizace na Mléčné dráze. Za velkou a rychlou expanzi System 3 mohou lidé děkovat svým vlastním výtvorům: Hybridům.

Beyond Good & Evil 2 zdroj: Archiv

Jde o podivné kombinace zvířat s lidmi, z nichž nakonec vzešly dělníci na práci. Lidé zneužívali Hybridy také jako otroky, až některé z nich otočili proti sobě. System 3 univerzum je plné pestrých a zvláštních postav různých národností, ras a původu a jinak tomu nebude ani v případě vaší posádky. V herním světě spolu bojují soukromé společnosti o suroviny a moc, zatímco se první kolonisté snaží přenést pestré spirituální a kulturní dědictví staré Země do nových koutů vesmíru.

Nejeden obyvatel System 3 hledá smysl života a vy nejste výjimkou. Proto se vydáváte na dobrodružství, kde pak bojujete za svobodu a právo na vlastní osud mezi hvězdami. Z obyčejného a zanedbatelného vesmírného piráta se můžete nakonec propracovat až na legendárního kapitána masivních vesmírných lodí. Vůbec to nezní jako Beyond Good & Evil, ale tvůrci se v čele s Ancelem se dušují, že ducha a náturu původní hry ve dvojce zachovají.

zdroj: Archiv

Ancel o hře mluví jako o space opeře, která rozšíří svět známý z prvního dílu o neuvěřitelné množství obsahu a kontextu. První trailer ze hry je sice render, ale podle Ancela svým způsobem velmi dobře reprezentuje skutečné činnosti, které budete ve hře pravidelně dělat. Město, ve kterém trailer začíná, je už od prvního pohledu vertikální a nejde jen o efektní naskládání několika budov na sebe tak, aby to vypadalo hezky na záběrech videa.

Město z traileru je prý založeno na reálném designu herních úrovní, tudíž se do podobných ulic časem sami podíváte. Hráčům s bystrým sluchem neunikne narážka na Pey’je během scény se soškou, a i když nejde o sochu zobrazující z jedničky známého čuníka, bude mít na Pey’je přeci jen nějakou návaznost.

Podobně jako vertikální město je zásadní i opičákův útěk. Vystřelovací hák v podobě ruky a jetpack na zádech jsou dvě věci, které ve hře budete mít k dispozici. Měli byste se tedy připravit na jejich časté používání. Ať už pro obyčejný pohyb městem, nebo pro únik z prekérní situace.

Beyond Good & Evil 2 zdroj: Archiv

Dalším důležitým herním prvkem má být vznášedlo – podle Ancela mají být vozidla navržena pro dva či více hráčů. Jeden tak bude řídit a ujíždět, zatímco druhý bude ze sedadla spolujezdce střílet dotírající nepřátele. Stejně tak nebude chybět ani velká destrukce, ovšem nemáme počítat s tím, že by snad šly zničit všechny budovy. Něco srovnat se zemí půjde a něco ne, přičemž vám to dají vývojáři vždy jasně najevo například pomocí použitých materiálů.

Takové je tedy Beyond Good & Evil 2 na základě prvních informací z tiskové konference Ubisoftu na letošní E3. Je to něco, po čem fanoušci jedničky celých těch skoro patnáct let volali? Nevím. Chybí známé postavy a koncept kooperativního cestování po planetách napříč obrovským solárním systémem není něco, co bych si zrovna s Beyond Good & Evil asocioval.

Přesto dvojku vyhlížím pořád s nadějí, že mi nové postavy přirostou k srdci stejně jako Jade a Pey’j, a že masivní solární systém, nespočet planet a online prvky hru nezredukují na sice ambiciózní, ale repetitivní kooperativní grind. Video tu máme zatím jen jedno, ale i z něj atmosféra Beyond Good & Evil sálá. A také je hra dostatečně unikátní na to, aby mezi veškerou tou online konkurencí snad nezapadla.

Nejnovější články