zavřít

SHODAN myslí na dobro lidstva. System Shock 3 ukazuje záběry z prealfy

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Video autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

„Utíkej, králíčku, utíkej, daleko se nedostaneš,“ nahání zdivočelá umělá inteligence bezbranného pracovníka vesmírné stanice. System Shock je možná dvacet let stará značka, ale taky nadčasová kyberpunková klasika, které přechod do moderního enginu vyloženě svědčí. Jde sice o záběry z rané fáze hry, která už je zároveň ve vývoji nějaký ten pátek, to ale očekávání ohledně System Shocku 3 nijak zvlášť nemírní.

Vládkyně vesmírné stanice se vrací i se svou původní dabérkou Terri Brosius. Líbí se jí lidský smysl pro násilí, ale ani tak hlavnímu hrdinovi nedává moc šancí na přežití.

SHODAN je na hráče připravená poštvat kyborgy i zotročené mutanty, kteří jen vzdáleně připomínají někdejší zaměstnance. Zakročit proti nim musíte vybavení primitivním francouzským klíčem, ale třeba i brokovnicí, paralyzérem nebo mrazicím paprskem.

Video z prealfy System Shocku 3 si zachovává lehce hororovou atmosféru původních dvou dílů, což není žádným překvapením, když studio OtherSide Entertainment sestává z obalené kostry tehdejšího týmu Looking Glass. Jejich nedávný počin Underworld Ascendant byl sice dost hrozný, kyberpunková modla má ale podle všeho ještě pořád naději.

System Shock 3 by měl vyjít příští rok, zatím exkluzivně na PC. Porty na konzole prý dorazí později, pokud vůbec. Vydání brzdí mimo jiné hledání vydavatele, kterým měl být krachující Starbreeze, od nějž OtherSide v únoru zpětně odkoupila vydavatelská práva. O konzolové verze se měl totiž postarat právě on.

V současné době se pracuje také na kompletním remaku prvního System Shocku a remasteru dvojky z dílny Night Dive Studios.

Tagy: akční sci-fi RPG first person

Zdroje: YouTube

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.