RPG GreedFall zasazené do fantasy 17. století vyjde v září
zdroj: Archiv
Video

RPG GreedFall zasazené do fantasy 17. století vyjde v září

7. 6. 2019 7:58 | autor: Patrik Hajda |

Studio Spiders stále čeká na svůj průlom. Jeho portfolio tvoří samá průměrná RPG, která měla k dokonalosti daleko. Nechyběl jim ale nápad a i přes mnohé přešlapy se u nich snadno dalo zabavit. Pro mě to byl případ Technomancera, který si slízl nepěknou kritiku, ale já si stejně užíval jeho svět a soubojový systém. Přesto doufám, že GreedFall bude něco víc – po všech stránkách výbornou hrou.

I GreedFall má velmi zajímavé zasazení. Hra se odehrává v 17. století, kdy naprostou většinu planety zachvátila hrozivá nákaza. Na Zemi existuje jediné místo, kde jsou před ní veškeré bytosti v bezpečí: ostrov Teer Fradee. Okamžitě se na něj sjedou výzkumníci, které zajímá přítomnost magie, hledači pokladů věřící babským povídačkám, žoldáci čekající na problémy a samozřejmě i šlechta, která chce zdejší půdu znárodnit.

Vy plníte úlohu velvyslance, který poslouží jako prostředník mezi urozenými pány a divokými domorodci vládnoucími zmiňovanou magií. Lesní bytosti jsou zásadně na jejich straně. Magické vlastnosti od nich časem pochytíte, ale v případě konfliktu vám bude k ruce meč i pistole.

zdroj: Archiv

Tvůrci vyzdvihují důraz na dialogová rozhodnutí, která mají mít přímý dopad na vývoj vaší postavy, příběhu, ale i celého ostrova. Dokonce i malé nevinné volby mohou mít efekt mávnutí motýlích křídel a změnit politiku ostrova k nepoznání.

Jako vždy to zní skvěle, ale nechvalme dne před večerem. Jak si GreedFall povede, se dozvíme v září, kdy hra vyjde na PC (zatím se počítá se Steamem), PlayStationu 4 a Xboxu One.

Nejnovější články