zavřít

Retro GamesPlay – Syberia

Windows PlayStation 2

- Video autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Když Benoît Sokal společně s kolegy ze studia Microids vydal v roce 2002 adventuru Syberia, netušil, kolika lidem včetně sebe v tu chvíli změnil život. Že přeháníme? Ale kdepak, protože pro celou řadu lidí to byla právě Syberia, která je přivedla k hraní adventur, v nichž mohli následně prožít zajímavá dobrodružství a poznat výrazné postavy. Zároveň je ale pravda, že jen málokterá jiná adventura nabídla hráčům podobě skvělý zážitek, jako Syberia. Příběh právničky Kate Walker je totiž zajímavý nejenom z hlediska scénáře, dialogů, celé řady nádherných lokací a hádanek. Má navíc něco, co spoustě jiných her chybí – má duši, jak si ukážeme v dalším retro gamesplayi.

Kate se jako mladá právnička z New Yorku vydává splnit pracovní úkol – dohlédla na prodej továrny na automatony kdesi v Alpách. Nakonec se však tato návštěva změní v dlouhou cestu po Evropě a Rusku ve snaze najít strůjce všech těch úžasných mechanismů. Co dalšího Kate zažije, a proč zrovna ji si zamilovali tisíce hráčů z celého světa, uvidíte na záběrech videa.

Komunikovat s námi v průběhu vysílání můžete přes chat u videa přímo na Youtube

Tagy: retro adventura gamesplay

Zdroje: vlastní

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.