První záběry ze System Shock Remake navozují atmosféru osamění
zdroj: tisková zpráva

První záběry ze System Shock Remake navozují atmosféru osamění

15. 3. 2016 14:20 | Video | autor: Honza Konfršt |

System Shock 3 vyvíjený novým studiem zakladatele Looking Glass má do vydání ještě daleko. Hráči a fandové série tak budou muset vzít zavděk alespoň remakem prvního dílu série. Ten se nám po statických obrazech konečně předvedl také v pohybu a s potěchou mi nezbývá než konstatovat, že hra opravdu povedeně a věrně původnímu titulu.

Autoři sice upozorňují na fakt, že se jedná o záběry z hraní pre-alfa verze hry a do vydání zbývá ještě velká spousta času. Už nyní je, i navzdory rychlému střihu, vidět, kam autoři směřují po audiovizuální stránce remaku. Přepracování do moderního enginu (Unity) možná nemá v ambicích poměření s dnešními AAA tituly, ale pořád musíte respektovat originál a tomu přizpůsobit i stylizaci.

Stephen Kick a Larry Kuperman z týmu Night Dive Studios slibují vedle věrnosti původní hře také obohatit remake o vlastní herní prvky. Vedle nutné aktualizace grafické stránky a uživatelského rozhraní chtějí hráčům především zprostředkovat ještě větší pocit izolace a osamělosti.

zdroj: Archiv

Na to konto v rozhovoru pro Polygon zmiňují například závěr videa, ve kterém lze vidět otevřený vesmír a planetu Saturn, avšak pouze zpoza oken vězení hráče, z vesmírné stanice. Navrch moderní technologie autorům poskytují bohatší nástroje, s kterými lze snadněji docílit té pravé tísnivé atmosféry vyplývající právě z pocitu izolace.

Výsledkem jejich snahy by měl být pořádně hororový zážitek, k němuž , možná paradoxně, přidají také inspiraci z her, které z principů System Shocku vycházely. Řeč je například o Bioshocku či o Dead Space.

Ambice zkrátka týmu nechybí a u mnohých hráčů by to mohlo budit obavy – Night Dive se doposud nepokusili o hru takového rozsahu. Důvěru už jim ale projevil například i samotný Microsoft, díky čemuž se příští rok budou moci o kvalitách hry přesvědčit hráči nejen na PC, ale i na Xbox One.

Nejnovější články