Pátý díl akční série MechWarrior klepe na dveře, navnaďte se trailery
zdroj: Archiv
Video

Pátý díl akční série MechWarrior klepe na dveře, navnaďte se trailery

28. 11. 2019 11:21 | autor: Patrik Hajda |

Není lehké si to přiznat, ale od posledního MechWarriora uběhlo před pár dny dlouhých devatenáct let. Tak dlouho museli fanoušci světa BattleTechu čekat na regulérní pátý díl, který je po předchozím odkladu konečně za dveřmi. Už 10. prosince se ukáže, zda se čekání vyplatilo. Co myslíte, dostaneme s blížícím se koncem roku letošní skrytý klenot, nebo trpké zklamání?

MechWarrior 5: Mercenaries usednete do kokpitu obřího mecha a rozsejete zkázu po nepřátelských základnách na mnoha planetách hvězdného systému. V bezpečí vlastní základny si vyberete další misi, ať už hlavní, nebo vedlejší, a vyrazíte do boje stroje proti stroji. Vaši nepřátelé mohou nabývat různých podob od dalších mechů přes bojové vrtulníky a tanky až po vyzbrojené budovy.

Čím víc zariskujete, tedy vydáte se do nepřáteli kontrolovaného území, tím větší na vás čeká odměna. Pokud se vám podaří vrátit z mise v celku, můžete svého mecha osadit nalezenými zbraňovými a podpůrnými systémy. Rovněž neuškodí opravit utrpěné škody a vdechnout svému mazlíkovi osobitý vzhled s pomocí „tuningu“.

zdroj: Archiv

MechWarrior 5: Mercenaries je primárně singleplayerová hra, ve které si vyšlapáváte cestu příběhovou kampaní. V té můžete velet několika mechům najednou, ale vyloženě ovládáte jen toho vlastního. Pokud by vás umělá inteligence spojenců zklamala, můžete povolat do boje až tři kamarády a společně tak posílat k zemi jednu budovu za druhou v kooperaci.

I když grafika hry ve videích nedokáže vyrazit dech, sledovat, jak se obrovské stavby postupně rozpadají, jak do nich pálíte (nebo jimi rovnou procházíte), je jednoduše radost. Snad to tedy bude radost i hrát.

Nový MechWarrior vyjde už za dva týdny pouze na PC, a to exkluzivně v Epic Games Storu. Za rok by měl vyjít i v jiných obchodech.

zdroj: Archiv

Víte, že první videohra MechWarrior vyšla už v roce 1989? Stejně jako všechny po ní vycházela ze světa stolní hry BattleTech, která je vydávaná dodnes. Poslední singleplayerový díl sice vyšel na začátku tisíciletí, ale tvůrci pětky před čtyřmi lety vydali dobře hodnocenou multiplayerovou MechWarrior Online Solaris 7, kterou si můžete vyzkoušet na Steamu zdarma.

Hra vyšla mnohem dřív, ale měla problémy, dokud nepřešla pod Piranha Games, kteří ji předělali do dnešní podoby a díky nabytým právům se mohli pustit do vývoje singleplayerového MechWarrior 5: Mercenaries. MechWarrior ale není jedinou adaptací populární předlohy. Z poslední doby si určitě pamatujete hru BattleTech od tvůrců série Shadowrun, která je méně akční a více strategická.

Nejnovější články