zavřít

NeoRetro – hrajeme Batman: Arkham Asylum

Windows PlayStation 3 Xbox 360 MAC

- Video autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Když se řekne, že má nějaká hra batmanovské souboje, víte, odkud vítr vane. Začal totiž foukat před deseti lety, kdy vyšel Batman: Arkham Asylum, inovativní akční adventura se skvěle zpracovanými souboji, které ovlivnily a dodnes ovlivňují řadu her. Arkham Asylum ale vynikal nejen akční složkou – tu totiž šikovně doplňovala složka detektivní, která z některých pasáží dělala skoro až klasickou adventuru.

K tomu všemu nezapomínejme ani na plošinovkové pasáže v alternativním světě Scarecrowa, samostatné bojové módy a řešení některých místností připomínající spíše puzzle než akci. Někdo by mohl říct, že Batman: Arkham Asylum předběhl svoji dobu. My bychom řekli, že svoji dobu spíše definoval.

Právě proto jsme si „prvního“ Batmana vybrali do dnešního NeoRetra a společně si ukážeme, proč to byla tak zásadní a tak skvělá hra, která se mimochodem hraje velice dobře i dnes. Těšíme se na vás v chatu na YouTube od 13:00.

GamesPlay hrajeme na počítačích LYNX Grunex Super UltraGamer+ 2019.

Tagy: batman akční adventura

Zdroje: Vlastní

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.