Když Metro potká Bioshock, vznikne sovětský agent v Atomic Heart
zdroj: tisková zpráva

Když Metro potká Bioshock, vznikne sovětský agent v Atomic Heart

28. 1. 2019 13:03 | Video | autor: Šárka Tmějová |

O zajímavém počinu v podobě Atomic Heart jsme psali už loni, Adam dokonce usoudil, že možná vypadá až příliš ambiciózně. RPG střílečku v alternativním Sovětském svazu sami tvůrci popisují jako Fallout, Metro 2033 a Bioshock rozložené na součástky a složené v originální celek. Teď ji prezentují v čerstvých desetiminutových záběrech z hraní, které, když nic jiného, rozhodně mají hutnou atmosféru.

Ve videu se stáváte agentem sovětské tajné služby KGB, která vás vyšle do tajemného podzemního zařízení, kde by se podle ní mohly dít nějaké nekalosti. Cesta k bunkru vede nádhernou krajinou, stejně jako v případě Metra Exodus jde ale jen o malý dílek ruské skládačky.

Otevřený svět bude mít hned několik rozličných biomů. Ten z videa se tváří plus mínus jako běžný les, občas jím protéká nějaký potůček, sem tam ho hlídá robot, nic zvláštního k vidění, pokračujte dál, přímo do políčka slunečnic.

Podzemní buňka 3826 už pak vypadá jako starý dobrý Bioshock. Art deco, příjemná, ničím nerušená hudba linoucí se z nedalekého gramofonu, mrtvoly, mrtvoly, zombíci? Spíš velmi obratní humanoidní roboti, jejichž kovové kostry vydrží až překvapivě hodně ran. V bunkru po vás ale jdou i lanovky a další androidi, kteří hlídají místní domácí zvířata a skleníky.

zdroj: Archiv

Paradoxně mi bojová složka připadá zatím jako nejslabší část Atomic Heart, ale její svět mě už rozhodně stihl zaujmout. Moderní alternativní historie je vcelku vděčné téma, které se navíc tvůrcům z Mundfish zatím daří vykreslovat docela dobře. Kdo by si nepřál, aby se o rozpad SSSR postarali zdivočelí roboti? Zvlášť když jsou to vražední roboti ze zábavního parku, kteří vás podřežou s maniakálním úsměvem na mechanických rtech.

Zajímavé přitom je, že nepůjde o RPG čistě singleplayerové, vývojáři počítají s rozdělením na PvE a PvP části. Zatímco v těch bez ostatních hráčů budete bojovat spíš nablízko, do „lidských“ protivníků se prý hlavně střílí.

Atomic Heart zatím nemá určené datum vydání, až k němu ovšem dojde, vyjde na PC, PlayStation 4 a Xbox One. Na závěr letošního roku pak plánuje nějakou formu betatestu nebo early accessu. Jako náplast na neoznámené pokračování Bioshocku a zpackaný Fallout 76 by mohl posloužit tak akorát.

Nejnovější články